Przegrody pisuarowe – komfort i prywatność

Przegrody pisuarowe, czyli tzw. ścianki pisuarowe często możemy spotkać w publicznych toaletach męskich. Ich zadaniem jest dbanie o prywatność i komfort osób z nich korzystających. Często wykonane są z tego samego materiału, co kabiny sanitarne natryskowe czy toaletowe, dlatego dobrze komponują się z otoczeniem i tworzą spójny design. Z czego zrobione są przegrody pisuarowe i jakie mają zalety?

Czym są przegrody pisuarowe i jak są zbudowane?

W publicznych toaletach pisuary są montowane najczęściej jeden obok drugiego, co pozbawia większość osób intymności a nawet zniechęca do korzystania z nich. W rezultacie osoby takie korzystają częściej ze standardowych toalet zaopatrzonych w kabiny sanitarne niż z pisuarów. Najlepszym rozwiązaniem tego niewygodnego problemu jest montaż ścianek międzypisuarowych.

Przegrody pisuarowe są idealnym uzupełnieniem pisuarów. Ścianki pisuarowe wykonane są najczęściej z kompaktowych płyt HPL lub płyt wiórowych melaminowych. Płyty HPL mają zwiększoną odporność na uszkodzenia jak i na działanie odczynników chemicznych. To trwały materiał, zachowujący swoje właściwości oraz estetyczny wygląd przez wiele lat – mówi ekspert reprezentujący firmę Sanipol, która jest producentem systemów ścian działowych do sanitariatów, gwarantuje doradztwo techniczne, transport oraz montaż.

Wymiary przegród pisuarowych mogą być różnorodne, jednak najczęściej są to wymiary standardowe. Bez nóżek wynoszą około 40 x 90 centymetrów a z nóżkami około 40 x 140 centymetrów. Ścianki mogą posiadać różne kształty, przybliżone do prostokąta, trapezu, czy trójkąta oraz kolory, najczęściej biały, szary lub czarny.

Zalety przegród pisuarowych

Odpowiednia wielkość przegród pisuarowych zapewnia pełną prywatność, komfort i swobodę użytkowania z pisuarów. Ze względu na gładkość powierzchni ścianka pisuarowa pozwala w łatwy i skuteczny sposób zadbać o czystość oraz higienę w toalecie publicznej. Ścianki bardzo często wykonane są z tego samego materiału, co kabiny sanitarne WC lub natryskowe, co sprawia, że dobrze komponują się z otoczeniem i tworzą jeden spójny design. Materiały, z którego wykonane są ścianki pisuarowe dają nam gwarancję wieloletniego użytkowania bez martwienia się o jakiekolwiek uszkodzenia. Przegrody pisuarowe wykonane są z materiałów odpornych na wilgoć i szkodliwe substancje chemiczne, są wytrzymałe i wyglądają estetycznie. Pamiętajmy, aby przy pielęgnacji trzymać się wskazówek producenta. Możemy również skorzystać z odpłatnych przeglądów konserwatorskich, które większość firm ma w ofercie.