Oprawy hermetyczne LED – wzór niezawodności i wytrzymałości

Diody elektroluminescencyjne są cenione ze względu na swoją żywotność i ekonomiczny charakter. Pracują znacznie dłużej i zużywają o wiele mniej energii od tradycyjnych żarówek, a przy tym posiadają dobre parametry techniczne, jak chodzi o jakość emitowanego światła. W połączeniu z hermetycznymi oprawami charakteryzującymi się wysoką szczelnością tworzą funkcjonalne rozwiązanie do specjalnych zastosowań.

oprawa hermetyczna

Czym charakteryzują się oprawy hermetyczne LED?

Oprawy hermetyczne LED posiadają właściwości charakterystyczne dla diod elektroluminescencyjnych, a więc generują mocne światło, które znakomicie doświetla stanowisko pracy, a jednocześnie nie męczy wzroku. Takie oświetlenie jest ekonomiczne ze względu na swoją długą żywotność (30-100 tysięcy godzin), niskie zużycie energii i brak potrzeby tak częstej konserwacji, jak w przypadku zwykłych żarówek. Jednak wyjątkowość tego typu opraw polega przede wszystkim na zastosowaniu specjalnego systemu uszczelnień, który chroni wnętrze lampy i znajdujące się tam źródło światłą wraz z układem elektrycznym przed przedostaniem się do niego zanieczyszczeń i oddziaływaniem szkodliwych czynników, takich jak skrajne temperatury, wilgoć czy wstrząsy.

Oprawy hermetyczne LED posiadają nie tylko wysoką klasę szczelności, ale są też odporne na uszkodzenia mechaniczne, co potwierdzają współczynniki IP. – Dodaje specjalista reprezentujący sklep z oświetleniem LED Koloreno. – Do tego dochodzi fakt wykonania oprawy z wysokiej jakości materiałów.

Gdzie stosuje się oprawy hermetyczne LED?

Ze względu na swoją wyjątkową szczelność i wysoką wytrzymałość, oprawy hermetyczne doskonale sprawdzają się w trudnych, wręcz ekstremalnych warunkach, które panują w pomieszczeniach charakteryzujących się wysokim poziomem wilgotności i zmiennymi temperaturami oraz wszędzie tam, gdzie następuje emisja pyłów, kurzu i innych zanieczyszczeń. Do takich miejsc zaliczamy przede wszystkim obiekty przemysłowe: zakłady produkcyjne, hale fabryczne, magazyny, garaże i warsztaty. Instalowane tam oprawy hermetyczne będą odporne na kurz, wibracje czy szkodliwe opary chemiczne. Technologia ta sprawdzi się również w pomieszczeniach podziemnych: piwnicach i parkingach. Oprócz tego oprawy hermetyczne montuje się w budynkach publicznych i użytkowych: w marketach i sklepach, a także w obiektach sportowych i rekreacyjnych, m.in. na basenach, w saunach oraz w centrach SPA. Jak więc się okazuje, oprawy hermetyczne LED mają szerokie zastosowanie i są niezastąpionym rozwiązaniem w szeroko pojętym przemyśle i nie tylko.