Mycie okien i powierzchni szklanych na wysokościach

W większych miastach pojawia się coraz więcej nowoczesnego budownictwa. Wielkie biurowce z dużymi przeszkleniami pojawiają się jak grzyby po deszczu. Taki rodzaj budownictwa wymaga jednak regularnego mycia okien oraz innych powierzchni szklanych. Mycie okien na wysokości jest coraz bardziej popularne wśród właścicieli przeszklonych biurowców, hoteli czy budynków przemysłowych. Jak wygląda profesjonalny zabieg czyszczenia okien i kto je wykonuje?

Jak wygląda mycie okien i powierzchni szklanych na wysokościach?

Do mycia przeszklonych budynków na dużych wysokościach, tzw. wieżowców wykorzystuje się windy liniowe i metodę alpinizmu przemysłowego, a prace wykonywane są przy użyciu narzędzi ręcznych. Innym rozwiązaniem jest użycie podnośnika koszowego, dzięki któremu możemy sięgnąć kilkudziesięciu metrów i użyć nieco cięższych urządzeń. Najstarszą metodą jest wykorzystanie rusztowań stacjonarnych i mobilnych.

Do mycia okien na wysokości do 23 metrów idealnie sprawdzi się praca z powierzchni gruntu, zapewniająca równocześnie niższe koszty w stosunku do mycia przeszkleń z podnośników, rusztowań czy wind. Przy myciu z poziomu gruntu nie potrzebujemy dodatkowego sprzętu, np. rusztowania.

Na naszym samochodzie zamontowane jest urządzenie do mycia okien i elewacji szklanych, posiadające własne zasilanie i zbiornik na wodę z funkcją jej podgrzewania. Zasięg roboczy od samochodu do czyszczonej powierzchni może wynosić nawet 400 metrów – dodaje nasz rozmówca reprezentujący firmę Inmago, która dostarcza wysokiej jakości specjalistyczne usługi czyszczenia.

Dzięki tej metodzie pracownicy wykonujący profesjonalne mycie okien nie są narażeni na upadek z dużej wysokości. Czas potrzebny na oczyszczenie szklanej elewacji i okien zostaje dużo bardziej skrócony a koszty ograniczone.

Dlaczego warto zdecydować się na profesjonalne mycie okien?

Z nowoczesnych metod mycia przeszkleń na wysokościach korzysta coraz więcej firm. Profesjonalna firma zajmująca się czyszczeniem powierzchni sprawi, że okna i powierzchnie przeszklone pozostaną na dłużej czyste, a podczas czyszczenia nie powstaną żadne nieestetyczne smugi i zacieki. Jest ona w stanie precyzyjnie wyczyścić każdy rodzaj okien. Czyszczenie takie jest w pełni bezpieczne dla budynku, pracowników i osób znajdujących się w pobliżu niego. Znajomość przepisów BHP jest koniecznym wymogiem w takiej pracy. Tutaj nie ma miejsca na błędy, dlatego też, prace na wysokościach wykonują fachowcy, którzy posiadają doświadczenie w tej branży.

Wiele firm z uwagi na duże wydatki pomija mycie okien czy elewacji. Często decydują się na mycie ich raz w roku, co nie jest dobre, gdyż może odbić się na wyglądzie okien i całego budynku. Dzięki dostępnej technologii mycia okien na wysokościach w Katowicach można tego uniknąć. Czyszczenie z poziomu gruntu pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze. Dodatkowo, wykorzystywana przez profesjonalne firmy podgrzana ultraczysta woda ma mniejszą gęstość, przez co skuteczniej absorbuje zanieczyszczenia oraz uporczywy brud, a także szybciej wysycha. Warto pamiętać, że oczyszczone powierzchnie dłużej zachowują swoje właściwości oraz nie wymagają tak częstych napraw. Co więcej, z mycia okien i powierzchni szklanych na wysokościach można korzystać zarówno zimą, jak i latem.