Montaż ogrodzenia panelowego krok po kroku

Ogrodzenia panelowe niegdyś wiodły prym przy zakładach pracy, fabrykach i magazynach, obecnie natomiast zobaczysz je praktycznie wszędzie. Gustownie prezentują się przy domach jednorodzinnych, otaczają sportowe boiska, wybierają je właściciele biur, gabinetów i przychodni. Estetyczne i eleganckie, są przy tym bardzo korzystne cenowo i wytrzymałe. Co istotne, ich montaż również przebiega sprawnie i intuicyjnie. Jak więc go wykonać krok po kroku?

Montaż ogrodzenia panelowego

Montaż ogrodzenia panelowego – jak przebiega?

Montaż ogrodzeń panelowych można przeprowadzić samodzielnie lub z pomocą profesjonalistów. Uniwersalność systemu instalacji pozwala wykonać taki płot w każdych warunkach. Ponadto do tej czynności nie jest konieczne użycie specjalistycznych narzędzi, a montaż polega głównie na połączeniu ze sobą prefabrykatów mocowanych do słupków.

Co więc jest niezbędne? Przede wszystkim cały zestaw części, w tym panele ogrodzeniowe, słupki montażowe z nakładkami, złączki, obejmy, śruby oraz drewniane wsporniki. Do tego koniecznie skompletuj łopatę, poziomicę, metr, sznurki oraz drewniane patyki. Należy także rozdrobnić beton, który będzie umocnieniem dla całej konstrukcji.

  • Usuń wszelkie zanieczyszczenia, w tym kamienie i gałęzie. Przed przystąpieniem do montażu paneli ogrodzeniowych wyrównaj teren i z użyciem patyków oraz sznurków rozplanuj układ ogrodzenia. Te elementy będą pomocne przy oznaczaniu miejsc, w którym rozłożysz słupki.
  • Wykop dziurę o głębokości około 60 cm i włóż do niej pierwszy słupek. Sprawdź poziomicą jego ustawienie i rozmieść przy słupku drewniane wsporniki.
  • Zalej dziurę betonem i poczekaj, aż masa wyschnie.
  • Następnie przymocuj pierwsze druciane przęsło, połącz elementy obejmą i rozpocznij montaż kolejnego słupka, który przymocujesz z drugiej strony przęsła. Proces powtarzaj do momentu rozłożenia całego ogrodzenia.

Chociaż montaż płotu nie jest problematyczny, warto skorzystać ze wsparcia profesjonalnej firmy, dzięki której zaoszczędzisz czas. Fachowcy bezbłędnie wykonają wszystkie czynności, co będzie gwarancją solidności i trwałości ogrodzenia.

Czy warto zainwestować w ogrodzenie panelowe?

– Ogrodzenia panelowe dostępne w modelach 2D oraz 3D z przegięciami wzmacniającymi są nie tylko korzystne cenowo, ale też bardzo wytrzymałe. Odpowiednio ocynkowane ogniowo i malowane proszkowo nie są podatne nawet na największe mrozy, ulewy i upały. Nie pokrywają się rdzą, więc prezentują się elegancko przez lata – mówi specjalista z firmy Zakład Produkcji Siatki Ogrodzeniowej P.P.H.U. Coda.

Ogrodzenie panelowe nie rozrywa się ani nie deformuje, jest też odporne na uszkodzenia mechaniczne. Odpowiednio zamontowane, idealnie sprawdzi się na Twojej posesji!