Metody produkcji siatek zgrzewanych

Wiele osób marzy o estetycznym, solidnym i niedrogim ogrodzeniu, które posłuży na posesji przez wiele lat. Dlatego właśnie powstały wytrzymałe i korzystne cenowo siatki zgrzewane, które znakomicie się odnajdują nie tylko na terenach prywatnych, ale też przemysłowych oraz handlowych. Siatki tego typu często też zobaczysz na działkach, placach zabaw, ogródkach, a nawet przy obiektach wojskowych. W jaki sposób powstają?

siatka zgrzewana

Siatki zgrzewane – jak przebiega ich produkcja?

Siatki zgrzewane nie tylko są odporne na uszkodzenia i zmienne warunki atmosferyczne, ale też prezentują się bardzo elegancko na każdej posesji. Te nowoczesne elementy ogrodzeniowe powstają w profesjonalnych zakładach, gdzie nieustannie pracują urządzenia zgrzewające, przycinarki, szlifierki, tokarki oraz maszyny do cięcia drutu. Produkcja siatek musi przebiegać zgodnie z obowiązującymi normami i zasadami BHP, dlatego zajmują się nią fachowcy, których praca jest poświadczona certyfikatami.

Siatki zgrzewane powstają z odpowiednio dobranych drutów, które nadają im cenne właściwości. W większości przypadków podczas produkcji stosuje się też dodatkowe powłoki, w efekcie czego powstaje ocynkowany drut lub powlekana wersja PVC. Taki drut wprowadza się do specjalnej maszyny siatkarskiej, po czym ustawia pożądane parametry. W ten sposób można ustalić wielkość oczek, sposób wiązania, średnicę produktu oraz inne istotne szczegóły.

W większości przypadków siatka składa się ze zgrzanych ze sobą punktowo w miejscach styku okrągłych drutów poziomych i pionowych. Różnią się one rozstawem oczek oraz średnicą. Oczka przyjmują rozmaite kształty, w tym okrągłe, kwadratowe oraz prostokątne. Wszystko to pod czujnym okiem specjalistów, którzy stosują najnowocześniejsze technologie i działają według obowiązujących norm.

Czy warto zainwestować w siatkę zgrzewaną?

– Zgrzewane siatki powstałe z połączonych drutów nie tylko są wytrzymałe i solidne, ale też estetyczne. Elegancko prezentują się na każdej posesji i są zdecydowanie korzystniejszą finansowo alternatywą dla kosztownych ogrodzeń. Siatki tego typu w ocynkowanej wersji wyróżniają się odpornością na wilgoć i korodowanie, są przy tym proste w montażu. Sztywne, najlepiej odnajdują się na równych obszarach – podkreśla specjalista z firmy METALZBYT POZNAŃ.

Jeśli więc chcesz zainwestować w trwałe i modne ogrodzenie, postaw na siatkę zgrzewaną od renomowanego dostawcy. Posłuży Ci przez długie lata!