Jakie przyczepy są wykorzystywane na budowach?

Budowa jest miejscem ciągłego ruchu, gdzie trzeba dostarczać i przewozić potrzebne do prac materiały i surowce. Nie może się to odbywać bez udziału maszyn. Często tylko one mogą unieść ogromny ciężar, a człowiek bez ich pomocy nie byłby w stanie się obejść. Niezbędne na budowie są m.in. przyczepy. Niektóre z nich służą do przewozu sprzętu budowlanego, a inne – do transportu sypkich materiałów budowlanych.

Jakie przyczepy są potrzebne na budowie?

Jednym z rodzajów sprzętu używanego na budowie są przyczepy budowlane, które służą do przewozu materiałów budowlanych oraz wykończeniowych. Należą do nich przyczepy kiprowane, które mają uchylną klapę, dzięki czemu można łatwo wysypać piasek i żwir.

Innym rodzajem przyczep budowlanych są wywrotki. One również mogą być wykorzystywane do transportu materiałów sypkich, ale oprócz tego z powodzeniem przewiozą choćby drewno, węgiel, a także ziemię ogrodniczą i nawozy. Ich dużą zaletą jest to, że sprawdzą się w bardzo wielu różnych sytuacjach – zastosowania budowlane to tylko jedno z przeznaczeń tego rodzaju przyczep. Wywrotki są przyczepami lekkimi, które wyładowuje się w nieskomplikowany sposób, dlatego są bardzo popularne nie tylko na budowach.

Kolejny typ przyczep budowlanych to przyczepy pod koparkę, dzięki którym przewóz tych maszyn będzie odbywał się sprawnie i bezproblemowo.

Jeszcze innym – i chyba najważniejszym – rodzajem są przyczepy do sprzętu budowlanego. Mogą one dowieźć na teren prac różne mniejsze maszyny: mikrokoparki i minikoparki, małe roboty wyburzeniowe, mini-ładowarki czy mini-wodzidła budowlane na podwoziach gąsienicowych i kołowych. Poza tymi względnie małymi maszynami przyczepy mogą też przewozić większe sprzęty: agregaty, betoniarki czy przecinarki do asfaltu, które również są niezbędne na każdej budowie. Dużą zaletą przyczep transportowych jest ich funkcjonalność i możliwość przewożenia nimi wielu różnych maszyn. 

Gdzie kupić przyczepy budowlane?

Ekspert z firmy Przyczepy Bold wskazuje wiele zalet tego rodzaju sprzętu. W ofercie tej firmy można znaleźć różne konstrukcje, dzięki którym możliwy jest dowóz potrzebnych materiałów oraz mniejszych maszyn, bez których postęp robót byłby znacznie wolniejszy.

Przyczepy budowlane mają zróżnicowaną ładowność, parametry oraz ceny, co sprawia, że można wybrać najodpowiedniejszą, w zależności od tego, co ma być przewożone: żwir, piasek i inne sypkie materiały czy może agregaty prądotwórcze, koparki albo betoniarki. Korzystając z pomocy ekspertów, każdy znajdzie więc urządzenie o optymalnych parametrach.