Jak zadbać o estetykę hali stalowej?

Samo opakowanie cukierka nie świadczy o jego smaku i nawet w wielce nieciekawym papierku, możemy znaleźć coś, co mile zaskoczy nasze podniebienia. Faktem jednak jest, że chętniej sięgamy po słodycze w kolorowych i efektownych pudełkach niż w torebkach z szarego papieru. Jaki związek owo spostrzeżenie może mieć ze stalowymi halami? Pamiętajmy, że, tego typu budowle to nie tylko obiekty przemysłowe, lecz w dużej mierze także placówki handlowe i usługowe, a jak wiemy, reklama jest dźwignią handlu. Z pewnością chętniej zajrzymy do ładnego, kolorowego przyciągającego oko pawilonu, niż do obdrapanego i brudnego blaszaka.

hala stalowa

Wpływ estetyki na pracownika i klienta

Pozytywny wpływ miłego i estetycznego otoczenia, na nastrój człowieka, nie podlega dyskusji. Rzecz nie tyczy się jedynie pięknych okoliczności przyrody i jej wspaniałych widoków podziwianych w czasie wycieczek czy w trakcie urlopów wypoczynkowych, lecz także prozy codziennego życia. Z pewnością lepiej wypoczywamy w urządzonym ze smakiem domu i znacznie przyjemniej oraz wydajniej pracujemy na estetycznie urządzonym stanowisku pracy. Zatem także wygląd hal stalowych i to niezależnie od ich przeznaczenia nie tylko powinien przyciągać potencjalnych klientów, lecz także stymulować dobre samopoczucie zatrudnionych w nich osób. Wniosek, jaki z powyższego wynika, jest oczywisty. Budujmy hale stalowe nie tylko szybko i bezpiecznie, lecz także ładnie, a kiedy już je postawimy, to należycie o nie dbajmy. Właśnie o tym, jak skutecznie zawalczyć o estetykę tego typu obiektów, opowiedzieli nam fachowcy z firmy PROFIX z Krakowa.

Estetyka hali stalowej na co dzień

Wśród wielu magnesów przyciągających ludzki wzrok z pewnością można umieścić wszelkiego rodzaju wizualne atrakcje. Co może by takim magnesem dla hali stalowej? To oczywiście w głównej mierze jej kolorystyka oraz umieszczone na niej napisy z nazwą obiektu lub logo firmy. Im fasada hali będzie lepiej i ciekawiej wyglądała pod względem artystycznym, tym lepiej będzie oddziaływała na ludzką wyobraźnię. Jest to oczywiście olbrzymie pole do popisu dla projektantów przestrzeni. Poza wszystkim ściany tego typu hal to także bardzo wielkie powierzchnie, na których z powodzeniem można umieszczać wielkoformatowe reklamy. Pamiętać przy tym należy, aby takie banery nie zakłócały ogólnego estetycznego porządku owych ścian i by razem z nimi tworzyły jedną spójną kompozycję. Oczywiście estetyka hali stalowej nie tyczy się tylko jej wyglądu zewnętrznego, lecz także jej otoczenia no i rzecz jasna wnętrza. Porządek wokół hali, solidnie wykonane chodniki i drogi dojazdowe oraz zadbane trawniki, a także nasadzenia drzewek i krzewów wpływają na ogólny wygląd hali. Jeśli chodzi o wewnętrzną estetykę hal stalowych, to prócz kolorystyki na ich wystrój, znaczący wpływ będą miały ergonomicznie urządzone stanowiska pracy, prawidłowo rozmieszczone witryny i regały handlowe czy boksy wystawowe.