Jak zabezpieczyć przed włamaniem mieszkanie na parterze?

Mieszkania na parterze z ogródkiem to marzenie każdego, kto chciałby mieć swój dom, ale z jakichś powodów nie może sobie na niego pozwolić. Wówczas mieszkanie z ogródkiem staje się idealnym rozwiązaniem. Jednak u wielu osób pojawiają się obawy przed potencjalnym włamaniem. Jak możemy zabezpieczyć nasze mieszkanie przed włamywaczem i zapewnić sobie prywatność?

Okna, rolety i drzwi antywłamaniowe

Okna antywłamaniowe zapewniają skuteczną ochronę przed złodziejami i włamywaczami, dlatego dobrym zabezpieczeniem jest prawidłowo obsadzone okno z certyfikatem oraz jego odpowiedni sposób montażu, zapobiegający wyważeniu. Okna antywłamaniowe w Szczecinie możemy znaleźć u producenta okien aluminiowych i PCV, np. Wesa.

Bardzo ważne jest, aby okucia, sposób mocowania i listwy przyszybowe były wysokiej jakości. Zastosowanie zaczepów antywłamaniowych na ramie okna pomoże nam uzyskać dobrą odporność na włamanie. Zwróćmy uwagę, że okna o najniższej klasie nie chronią nas przed włamaniem i można je z łatwością wyważyć lub wybić. Przy zakupie okna najwyższej klasy włamywacze musieliby spędzić bardzo dużo czasu, aby dostać się do naszego mieszkania.

W przypadku rolet antywłamaniowych, powinny mieć one atest, dzięki któremu będziemy pewni, że są odporne na włamanie. Profesjonalne rolety powinny być wyposażone w odpowiednio wzmocnione prowadnice oraz pancerz.

Drzwi antywłamaniowe powinny przejść testy oraz posiadać odpowiedni certyfikat. Im wyższa klasa drzwi, tym ochrona przed włamaniem jest lepsza. Podczas zakupu drzwi antywłamaniowych, powinniśmy brać pod uwagę klasę C, lub od klasy 3 w górę.

Oferowane przez producentów wyroby, takie jak okna czy drzwi antywłamaniowe muszą spełniać wszystkie normy oraz posiadać odpowiednie certyfikaty i orzeczenia – mówi specjalista z firmy Wesa, która zajmuje się produkcją, sprzedażą oraz montażem drzwi i okien PCV oraz aluminiowych.

Zestaw alarmowy

Alarmy to jedne z najlepszych zabezpieczeń mieszkania przed włamaniem. Wykrywają one ruch lub włączają się np. na dźwięk stłuczonej szyby. Wyróżniamy czujki na podczerwień lub dodatkowo wykorzystujące mikrofale. Innym skutecznym rozwiązaniem są czujniki otwarcia drzwi i okien, tzw. kontaktrony. Niektóre z nich wyposażone są w WiFi i mogą wysyłać powiadomienia na telefon, dzięki czemu możemy kontrolować zabezpieczenia swojego mieszkania podczas pobytu na urlopie. Nowością jest alarm wyposażony w czujnik uruchamiający go w przypadku wpuszczenia gazu usypiającego do mieszkania, jednak jest to rozwiązanie droższe niż te wymienione wcześniej.