Jak wybrać płytki na podjazd?

Stara nawierzchnia na podjeździe twojego domu zaczyna straszyć wyglądem? A może dopiero budujesz nowy dom i zastanawiasz się, w jaki sposób wykończyć jego otoczenie, by było funkcjonalne i pięknie prezentowało się przez długie lata? Jeśli masz już za sobą doświadczenia z betonem, z pewnością chcesz uniknąć tego nietrwałego i mało eleganckiego rozwiązania. Wspaniałą alternatywą są płytki kamienne.

plytki-na-podjazd

Tradycyjne metody wykończenia podjazdu

Sposobów na wykańczanie powierzchni podjazdów jest całe mnóstwo. Niektórzy właściciele nieruchomości decydują się na najtańsze rozwiązanie, jakim jest beton wylewany bądź w płytach pełnych czy ażurowych. Niestety, niska cena koreluje z taką samą jakością, a betonowe podjazdy bardzo szybko kruszą się i pękają.

Kolejnym popularnym rozwiązaniem jest kostka brukowa. Podjazdy brukowane są znacznie trwalsze i elegantsze, jednak również mają swoje wady. Chociaż pękanie pojedynczych kostek raczej się nie zdarza, w przypadku nieprawidłowego montażu czy źle przygotowanego podłoża poszczególne elementy podjazdu zaczynają oddalać się od siebie, co zaburza ciągłość nawierzchni. Dodatkowo, barwy kostki szybko bledną pod wpływem działania promieni słonecznych.

Podjazdy z płyt kamiennych

Kamienne płytki na podjazd są zdecydowanie najpiękniejszym i najtrwalszym materiałem, po jaki możesz sięgnąć do wykreowania wspaniałej przestrzeni wokół swojego domu. Jeśli kiedykolwiek spacerowałeś po uliczkach Werony lub innych Włoskich miast i miasteczek, z pewnością miałeś okazję się o tym przekonać. Ulice i chodniki w tym zakątku świata wykończone są najczęściej marmurem, a swoim mieszkańcom służą niezmiennie od setek lat.

Wykorzystanie kamienia naturalnego w architekturze jest trendem, który w ostatnim czasie nie tylko powrócił do łask, ale nieprzerwanie rośnie w siłę. Kamień jest materiałem zdrowym, przyjaznym środowisku, niesamowicie trwałym i przede wszystkim pięknym. Jeśli chcesz, aby nawet twój podjazd zachwycał solidnością i wykwintnością, zdecyduj się na wykonanie go właśnie z kamiennych płyt.

Jakie płytki na podjazd?

Nawierzchnia podjazdu powinna być nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale też trwała, odporna na duże obciążenia, równomierna, ale jednocześnie nie śliska. Oznacza to, że nie każda płytka będzie nadawała się w tym zastosowaniu.

Szukając odpowiednich płyt na podjazd kieruj się przede wszystkim cechami użytkowymi danego kamienia. Najpierw rozejrzyj się za takim materiałem, który jest maksymalnie trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także na oddziaływanie zmiennych warunków atmosferycznych – twój podjazd nie powinien w żaden sposób reagować na nagrzewanie ani mrozy. Ważne też, by nawierzchnia zapewniała dobrą przyczepność podczas deszczu i przymrozków.

Inwestorzy zainteresowani kamiennymi wykończeniami podjazdów mogą wybierać w bogatej ofercie firmy HB-POLSKA Sp. z o.o. Krakowska hurtownia kamienia oferuje m.in. szeroką gamę płyt marmurowych oraz bazaltowych, które z powodzeniem sprawdzą się właśnie na zewnątrz. Kiedy znajdziesz już kilka produktów spełniających wymagania techniczne, przy podejmowaniu ostatecznej decyzji możesz kierować się swoim gustem i wyglądem pozostałych elementów posesji, w tym przede wszystkim elewacji budynku.