Jak spełnić marzenia o własnym domku nad Miedwiem?

Ludzie uciekają z miasta i marzą o własnym domu na obrzeżach lub na wsi. Wielki ogród, w którym mogą bawić się dzieci, miejsce na grilla z przyjaciółmi, duży taras z wygodnymi meblami wypoczynkowymi, na którym poranna kawa smakuje najlepiej. Wszystko to blisko przyrody, lasów, łąk i jeziora. Znaleźliśmy doskonałe miejsce do budowy własnego domu – dokładnie w takiej scenerii! W dzisiejszym artykule opiszemy, jak spełnić marzenia o domu nad Miedwiem.

Kobieta w domku nad jeziorem

Nastrojowy domek nad jeziorem

Domek pod miastem brzmi bardzo dobrze, ale może warto pójść o krok dalej i znaleźć ciekawą działkę budowlaną nad jeziorem? Takie miejsca zapewniają ciszę i spokój, często niedaleko miasta, i wcale nie muszą to być niewielkie domki letniskowe użytkowane przez turystów tylko podczas sezonu. Udało nam się dotrzeć do miejsca, które łączy w sobie szybką komunikację z miastem oraz bliskość przyrody. Jest to okolica jeziora Miedwie. Dlaczego? Znajduje się ono przy drodze między Szczecinem a Stargardem. Okoliczne miejscowości są dobrze skomunikowane z tymi miastami, a dojazd do ich centrum zajmuje zaledwie kilka minut. Infrastruktura wokół jeziora jest dobrze rozbudowana. Miedwie słynie z długiej, oświetlonej promenady, czystej wody i strzeżonego kąpieliska otwieranego każdego sezonu. Wokół jeziora znajdują się lasy i łąki, a zaledwie kilka kilometrów dzieli je od przepięknego Szczecińskiego Parku Krajobrazowego.

Aby spełnić marzenia o własnym domku nad jeziorem Miedwie, warto jest sprawdzić działki w Kobylance i Morzyczynie. Na szczególną uwagę zasługuje wieś Kobylanka. Gmina, w której jest zlokalizowana, to jedna z najszybciej rozwijających się gmin w Polsce. Znalazła się na pierwszym miejscu w krajowym rankingu przeprowadzonym przez dziennik „Rzeczpospolita”! Budowa domu nad jeziorem to nie tylko spełnienie marzeń o własnym miejscu do spokojnego odpoczynku w bliskości przyrody, ale też o wyjątkowej przestrzeni do wychowania dzieci. Trudno o lepsze warunki do szczęśliwego i spełnionego życia niż w malowniczej wsi nad jeziorem Miedwie w otoczeniu przyrody i w bliskiej odległości od większego miasta.

Wybór miejsca na budowę domu jednorodzinnego

Wbrew pozorom wybór miejsca na budowę domu jednorodzinnego jest najtrudniejszym etapem całej inwestycji. Wymaga rozważnej analizy i sprawdzenia wielu dostępnych opcji. Warto jest zwrócić uwagę na dostępną infrastrukturę. Ważne jest skomunikowanie z większym miastem, odległość od przedszkola i szkoły, czas potrzebny na dotarcie do pracy, a także bliskość urzędów, banków czy placówek pocztowych. Należy też sprawdzić na pozór oczywiste rzeczy jak zasięg sieci komórkowej czy dostawcę Internetu i szybkość łącza.

Trzeba również zastanowić się nad wyborem między działką uzbrojoną a nieuzbrojoną. Jak tłumaczą nasi rozmówcy z biura nieruchomości zajmującego się sprzedażą działek budowlanych na Osiedlu Nowy Horyzont pod Szczecinem: Kupno działki uzbrojonej jest bardzo wygodne i niesie za sobą korzyści finansowe. W obecnych czasach mało który nabywca ma czas załatwiać szereg formalności w urzędzie, szukać ekipy, która sporządzi projekt uzbrojenia oraz odpowiednio je poprowadzi. Ponadto, decydując się na samodzielne zbrojenie działki, po drodze zawsze mogą pojawić się takie trudności, jak konieczność prowadzenia okablowania przez działkę sąsiada czy inne problematyczne miejsce. Wiąże się to z dodatkowymi formalnościami, wizytami w urzędzie i pozwoleniami. Kupując działkę uzbrojoną, można rozpocząć budowę domu praktycznie od razu. Chociaż taka posesja jest droższa niż pozbawiona podstawowych mediów, to oszczędność czasu, nerwów i wizyt w urzędach z pewnością to rekompensuje.

Oprócz dostępnej infrastruktury niezwykle ważne jest otoczenie działki budowlanej. Ucieczka z miasta sprzyja znalezieniu spokojnego miejsca w bliskim otoczeniu przyrody. Niedaleka odległość od jeziora Miedwie, parku krajobrazowego, lasów i łąk z pewnością przyczynia się do wzrostu atrakcyjności działki budowlanej. Przed budową domu nie można zapomnieć jednak o sprawdzeniu planowanych inwestycji w okolicy posesji. Posiadając numer działki, takie informacje z łatwością uzyska się w Urzędzie Gminy. Planowane lotniska, duże centra handlowe czy stacje kolejowe w okolicy mogą szybko pokrzyżować plany o spokojnym życiu we własnym domku na wsi.