Jak prawidłowo wypoziomować słupki ogrodzeniowe?

Słupki ogrodzeniowe są bardzo ważnym materiałem w przypadku konstruowania płotu. Bez odpowiednio dobranych elementów, takich jak słupki czy panele nie ma mowy o zbudowaniu solidnego ogrodzenia, czy to stałego, czy tymczasowego. Ustawianie ich może przysporzyć wielu osobom problemy, ale wbrew pozorom nie jest to nic trudnego. A jak należy prawidłowo je wypoziomować?

Słupki ogrodzeniowe – jakie będą najlepsze?

Najtrwalsze słupki ogrodzeniowe składają się zazwyczaj ze stali ocynkowanej. Malowanie proszkowe pozwala natomiast zachować wysoką odporność materiału na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, jak i korozji. Zapewni nie tylko warstwę ochronną takiego słupka, ale stanowi również świetną dekorację.

Dobre słupki ogrodzeniowe powinny być przede wszystkim stabilne i wytrzymałe, aby umożliwiały ogrodzenie każdego terenu. Muszą być również dobrane do konkretnego rodzaju płotu. Ich średnica powinna wynosić od 38 do 60 mm. Jeżeli będą mniejsze, nie będzie można uznać je za solidne. Najlepsze mogą się okazać słupki kwadratowe lub prostokątne, choć z pewnością mogą być nieco droższe niż te składające się z rury.

Jak wypoziomować słupki ogrodzeniowe?

Jak już wspominano, sam montaż słupków ogrodzeniowych nie jest trudny, natomiast duży problem może powodować ich poziomowanie. Od czego należy zacząć? Przede wszystkim od pomiaru wysokości budynku, który stanie na działce. W tym celu wykonuje się w ziemi otwory, które mają ok. 50 cm głębokości i 30 cm szerokości. Takie dziury muszą być stosunkowo gęsto rozłożone – najlepiej co 2 m. Następnie umieszcza się w nich słupki. Aby utrzymały się w pionie, warto podsypać je kamieniami czy gruzem. Na tym etapie poziomuje się je z pomocą poziomicy. Zawsze trzeba zaczynać od słupków narożnych, które wskazują na krańce działki. Łączy się je sznurkiem. Podczas poziomowania trzeba wziąć pod uwagę wszelkie spadki i uskoki.

Dla początkujących ułożenie słupków ogrodzeniowych może być nie lada wyzwaniem. W takiej sytuacji warto wesprzeć się pomocą profesjonalistów. Firma Big-Stal będzie odpowiednim specjalistą – w końcu zna branżę od podszewki. Z pewnością wesprze klienta nie tylko swoją radą, ale również produktami wysokiej jakości.

Dobre słupki ogrodzeniowe powinny być solidne i wytrzymałe. Warto także zwrócić uwagę na ich kształt oraz materiał, z jakiego się składają. Aby uniknąć dodatkowych kosztów, warto zakupić słupki od konkretnego producenta, który w razie problemów będzie służył radą odnośnie zakupu, jak i montażu.