Hala produkcyjna czy fabryczna – co wybrać?

Przemysł nie może funkcjonować bez hal stalowych. Hala może pełnić funkcje produkcyjne, magazynowe czy usługowe. Dzisiaj wiele firm zajmuje się ich wykonawstwem, dbając o najwyższą jakość usług. Do bardzo popularnych rodzajów takich konstrukcji zaliczają się hale produkcyjne oraz fabryczne. Którą z nich wybrać? W celu odpowiedzi na to pytanie należy poznać je bliżej.

hala produkcyjna

Hala fabryczna

Hala fabryczna jest dużych rozmiarów budynkiem, którego wielkość może sięgać nawet 15 000 m2 – mówi nasz ekspert z firmy Profix.

Jej podstawowym przeznaczeniem jest prowadzenie wewnątrz działalności produkcyjnej. Z tej racji, że nie posiada okien, wymaga specjalnego systemu wentylacyjnego. Hale te nie mogą znajdować się w pobliżu miast. Dlaczego? Proces produkcji nie zawsze jest sprzyjający dla człowieka, może się bowiem wydzielać dym czy nieprzyjemne zapachy. Dlatego też hale fabryczne sytuuje się na uboczach. Z tej racji muszą być otoczone sporym placem, aby pracownicy mieli gdzie zaparkować, ponieważ nierzadko mają długi kawałek drugi do przejechania.

Hala produkcyjna

Hala produkcyjna ma mniejsze rozmiary, niż hala fabryczna, dlatego uznaje się ją za bezpieczniejszą. Mniejsze konstrukcje nie są tak narażone na ryzyko ich naruszenia. Hale te posiadają okna, dlatego z powodzeniem można je zaadaptować na przestrzenie biurowe. Z racji okien nie potrzebują rozbudowanego systemu wentylacji. Hale produkcyjne muszą spełniać restrykcyjne normy co do procesu produkcji, który nie może być odczuwalny dla środowiska. Dlatego też nie muszą być oddalone od obszarów miejskich. To, którą halę wybierzemy, zależy od naszych zapotrzebować i oczekiwań. Decyzję powinniśmy podjąć samodzielnie.

Prefabrykowane konstrukcje stalowe – zalety

Hale z prefabrykowanych konstrukcji stalowych mają wiele zalet, a przede wszystkim niskie koszty i szybki czas budowy. Ich konstrukcja jest lekka i ma dużą rozpiętość, która nie potrzebuje dużej liczby podpór. Jeśli ty również potrzebujesz hali fabrycznej bądź produkcyjnej, odwiedź stronę internetową jednej z firm zajmujących się jej wykonawstwem, np. firmy Profix. Znajdziesz tam najwyższej jakości produkty, które spełnią twoje oczekiwania.