Gdzie zaopatrzyć się w środki zabezpieczające przed graffiti?

Graffiti to sztuka uliczna, która w wielu przypadkach niszczy eleganckie ściany budynków mieszkalnych, jak i użytkowych. Aby z łatwością je usunąć, warto zastosować powłoki antygraffiti, które chronią podłoża z materiałów takich jak tynk, beton, cegła i wiele innych. Gdzie warto wyposażyć się w środki zabezpieczające przed tego rodzaju malunkami? Dowiedz się, jakiego producenta wybrać, aby skutecznie zadbać o ściany obiektu.

Gdzie można kupić środki zabezpieczające przed graffiti?

Najskuteczniejszą formą zabezpieczenia obiektów przed różnego rodzaju graffiti są specjalne preparaty. Produkują je firmy specjalizujące się w powłokach antygraffiti, które skutecznie zabezpieczają ściany m.in. budynków użyteczności publicznej, przejść podziemnych, mostów, siedzib firm oraz budynków mieszkalnych. Decydując się na zakup konkretnych preparatów, warto wybrać producenta z wieloletnim doświadczeniem, który zaopatruje m.in. polskie oraz zagraniczne firmy budowlane. Ponadto, wybrany producent powinien wyróżniać się na tle konkurencji produktami o sprawdzonej technologii, potwierdzonej licznymi badaniami, certyfikatami oraz referencjami i opiniami klientów. Dodatkowo, istotnym jest, aby wybrana firma oferowała powłoki antygraffiti, które nie tylko umożliwiają trwałą ochronę, ale również ulegają całkowitej biodegradacji, co oznacza, że ich produkcja oraz stosowanie nie wpływa negatywnie na środowisko.

Co najlepiej się sprawdzi, aby zapobiec powstawaniu graffiti?  

Aby zapobiec powstawaniu graffiti na budynkach, warto zastosować profesjonalne powłoki antygraffiti. Najczęściej stosuje się: powłoki tracone (ochrona czasowa), powłoki półtrwałe (ochrona czasowa) oraz powłoki trwałe (ochrona stała).

 Nowoczesne technologie uniemożliwiają przenikanie graffiti w głąb powłok malarskich oraz porowatych podłoży. Jeśli na ścianach obiektu zostaną zastosowane te specjalistyczne produkty, to naniesione na nie graffiti, będzie nie dość, że łatwe do usunięcia, to także bez ryzyka uszkodzenia podłoża – podkreśla specjalista z firmy PHSC Chemicals z Poznania.

Warto podkreślić, że niezależnie od rodzaju zastosowanej powłoki, każda z nich jest nieszkodliwa dla ściany, wygodna w zastosowaniu oraz charakteryzuje je dobra paroprzepuszczalność. Ponadto, jeśli zostanie zastosowana czasowa powłoka antygraffiti, to po pojawieniu się na ścianie malunku, można go z łatwością zmyć wraz z zastosowanym produktem. By ponownie ochronić ścianę, należy kolejny raz położyć na niej powłokę antygraffiti, którą można stosować na betonie, cegle, kamieniu naturalnym oraz tynku. Kolejnym rodzajem są półtrwałe powłoki antygraffiti, które z kolei umożliwiają kilkukrotne pozbycie się malunków. Po ok. 2-5 cyklach usuwania graffiti, na ścianę należy ponownie położyć powłokę. Ostatnim rodzajem są trwałe powłoki antygraffiti, które są odporne zarówno na preparaty chemiczne, jak i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki zabezpieczeniu oprócz graffiti z łatwością usuwa się z nich także plakaty.