Dlaczego warto mieszkać w tzw. bliźniaku?

Jedną z opcji dostępnych dla osób marzących o własnym domu jest nieruchomość w zabudowie bliźniaczej. Wbrew pozorom, mieszkanie w tzw. bliźniaku ma swoje zalety, które warto wziąć pod uwagę przy podejmowaniu tak ważnej decyzji. Bliźniak jest zdecydowanie bardziej atrakcyjny cenowo niż dom wolnostojący Jakie jeszcze argumenty przemawiają za wyborem domu w zabudowie bliźniaczej?

Wygodny kompromis

Jak potwierdza nasz rozmówca z uznanego biura nieruchomości Śmigielski Group, dla wielu Klientów planujących zakup własnego domu bliźniak jest atrakcyjną propozycją, stanowiącą dobry kompromis między domem wolnostojącym a takim w zabudowie szeregowej. Domy składające się na jeden bliźniak mają wspólną jedną ścianę, ale np. osobne elewacje. Tego typu rozwiązanie oznacza przede wszystkim dużą oszczędność miejsca oraz pieniędzy. Dzięki połączeniu dwóch domów w jednym budynku działka może być mniejsza i węższa, co może być szczególnie ważne przy zakupie nieruchomości w miejscach, gdzie ceny działek są wysokie np. znajdujących się w sąsiedztwie dużych miast. Połączenie budynków wspólną ścianą oznacza niższe koszty budowy domu oraz jego ogrzewania. Takie domy mają też wspólne przyłącza wodno-kanalizacyjne i elektryczne. Decydując się na zakup domu w zabudowie bliźniaczej, otrzymujemy w pełni wartościowy dom o niższych kotach budowy i utrzymania. Co biorąc pod uwagę np. wielkość kredytu branego na zakup nieruchomości, może mieć dla kupującego pierwszorzędne znaczenie.

Bliźniak na przedmieściach

Dla klientów, dla których ważne jest, by mieszkać w mieście lub blisko niego, zakup bliźniaka będzie najlepszą decyzją. Deweloperzy często budują i sprzedają domy w zabudowie bliźniaczej w dogodnych lokalizacjach, z których jest dobry dojazd do miasta. Taki dom jest dla nich bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż domy wolnostojące ze względu na wysokie ceny działek w aglomeracjach miejskich. Bez problemu można znaleźć atrakcyjne oferty bliźniaków zarówno w dużych miastach i ich pobliżu, jak i w tych mniejszych ośrodkach. Dobrym przykładem mogą być tu nowoczesne i wygodne bliźniaki w Lesznie na nowym osiedlu Grzybowo, budowane z najwyższej jakości materiałów i usytuowane w sąsiedztwie lasu. Zakup niedrogiej nieruchomości, nieznajdującej się centrum miasta, ale z dobrym dojazdem do niego, a do tego położonej w spokojnej, kameralnej okolicy – to dziś opcja najbardziej atrakcyjna dla wielu osób marzących o własnym lokum. Domy powstające w zabudowie bliźniaczej wydają się być najlepszą odpowiedzią na te potrzeby.