Dlaczego warto kupować mieszkania na nowych osiedlach?

Zakup własnego mieszkania jest ogromnym wyzwaniem. Dlaczego? Głównie z tego powodu, że zwykle mieszkamy w nim przez całe życie. Co za tym idzie, nie chcemy podejmować pochopnych decyzji. Przed podpisaniem umowy trzeba zadecydować o wyborze między mieszkaniem z drugiej ręki, a mieszkaniem na nowym osiedlu. Druga możliwość może być dla nas zdecydowanie bardziej korzystna. Dowiedzmy się, jakie są tego przyczyny.

Dlaczego warto kupować mieszkania na nowych osiedlach?

Atrakcyjne lokalizacje nowych osiedli

Przede wszystkim nowe osiedla są atrakcyjnie zlokalizowane. Nie musimy się obawiać, że trafimy na tzw. koniec świata. Oczywiście, możemy zamieszkać na zielonych peryferiach, ale równie dobrze możemy wybrać apartamentowce położone w centrum. Deweloperzy starają się za wszelką cenę wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Dbają, aby ich inwestycje były umiejscowione w przyjaznej okolicy, z wygodami, a jednocześnie z dobrym dojazdem. Samodzielnie decydujemy, gdzie będziemy żyć i zakładać rodzinę.

Szereg udogodnień

Po drugie na nowych osiedlach możemy liczyć na szereg udogodnień, których nie dostaniemy w starszym budownictwie. To wygodny parking albo garaż podziemny –  gdzie będziemy mogli zostawić swoje auto, nie jeżdżąc w kółko w poszukiwaniu miejsca – oraz komórka lokatorska w cenie. Szybko docenimy dodatkową przestrzeń, mogąc w niej przetrzymywać zimowe przetwory czy rowery, na których – kiedy przyjdą cieplejsze dni – wybierzemy się na wspólne, rodzinne przejażdżki. W blokach na nowych osiedlach zamontowane są również windy. W budynkach sprzed lat nie zawsze się z nimi spotkamy. Wielokrotnie musimy wchodzić na czwarte piętro z zakupami, wózkiem czy – co gorsze – z nowym sprzętem albo narożnikiem do salonu. Szybko docenimy możliwość dostania się w ekspresowym tempie nawet na najwyższe piętro, oszczędzając swoje siły, czas i zdrowie.

Kameralna atmosfera

Nie można też zapomnieć, że nowe osiedla to zwykle kameralne miejsca do życia. Nikt nie lubi typowych blokowisk, gdzie tak naprawdę nie wiemy, kto mieszka obok nas. W mniejszych budynkach łatwiej nam jest poznać wszystkich sąsiadów. Kto wie, może nawiążemy nowe przyjaźnie, a nasze dzieci zyskają kompanów do wspólnej zabawy?

To jednak nadal nie wszystko.

Deweloperzy dbają o nowoczesne rozwiązania i zastosowanie wysokiej jakości technologii. Mieszkańcy mają wieść szczęśliwe, komfortowe życie, które można zapewnić dzięki odpowiedzialnej i rzetelnej pracy oraz wykorzystaniu sprawdzonych materiałów – komentuje nasz rozmówca, deweloper z firmy Graz Deweloper w Szczecinie.

Jakość na zewnątrz i wewnątrz budynków

Osiedla nie tylko doskonale się prezentują i oferują udogodnienia na zewnątrz budynków. Również wewnątrz mieszkań można liczyć na najwyższe standardy, a wszystko dzięki zastosowaniu wysokiej klasy produktów, energooszczędnych materiałów oraz naciskowi na dokładne, staranne prace konstrukcyjne i wykończeniowe. Tylko rzetelni deweloperzy bowiem mogą liczyć na rosnące grono zadowolonych klientów.