Dlaczego okna i drzwi aluminiowe stają się tak popularne?

Aluminium jest doskonałym materiałem o bardzo przydatnych właściwościach. Nie dziwi więc to, że aluminiowe drzwi i okna są w ostatnich latach wybierane równie często, co plastikowe. Ponadto ich konstrukcję można dokładnie dopasować do indywidualnych potrzeb. Co jeszcze sprawia, że coraz częściej inwestuje się w aluminiowe okna i drzwi?

Skąd bierze się ich sukces?

Rynek okien jest bardzo wymagający, tak samo jak i kupujący te okna klienci. Nie każda firma potrafi tym wymaganiom sprostać. Dlatego pojawienie się na rynku aluminiowych okien i drzwi trafiło na podatny grunt. Aluminiowe okna pozwalają bowiem wykorzystać maksymalne powierzchnie przeszkleń, zapewniają też bardzo wysoką trwałość i lekkość konstrukcji. Wyroby są najwyższej jakości, aby zapewnić klientom wieloletnie zadowolenie z wyboru. Okna i drzwi aluminiowe tworzone są zgodnie z obowiązującymi certyfikatami. Ich wielką zaletą jest fakt, że są odporne na płomienie. Klienci decydują się na zakup wyrobów aluminiowych również dlatego, że są ekologiczne. Są one dodatkowo uszczelnione – zastosowane wkłady termiczne zapobiegają utracie ciepła w pomieszczeniach. Wykorzystanie uszczelek oraz dobrej jakości szkła daje również dobrą izolację akustyczną. Wyroby stolarki aluminiowej wyróżniają się także estetyką oraz swoją elegancją.

Co znajdziemy w ofercie takich okien i drzwi?

Przedsiębiorstwa oferujące takie wyroby mają oferty w bardzo szerokim zakresie. Do wyboru są witryny wystawowe, fasady, okna balkonowe, okna rozwierne, rozwierno-uchylne, przesuwane, drzwi otwierane, drzwi wahadłowe oraz otwierane automatycznie. Zakres jest praktycznie nieograniczony, więc każdy znajdzie swoje rozwiązanie. Coraz częściej aluminiowe konstrukcje znajdują swoje zastosowanie w budownictwie domów jednorodzinnych oraz większych budynkach np. nowoczesnych wieżowcach lub galeriach handlowych. Aluminiowy komplet okien to także dodatkowa przestrzeń, która jest stosowana w mniejszych pomieszczeniach, aby je optycznie powiększyć np. w jadalni. Automatycznie zdobędziemy więcej miejsca i stworzymy niepowtarzalną atmosferę.  W dużych pomieszczeniach daje wiele naturalnego światła, które powoduje, że czujemy się bardzo komfortowo i naturalnie. Zastosowanie większych przeszklonych konstrukcji warto zastosować, jeżeli za oknem mamy ładny widok np. piękny ogród lub park. Stosowanie tak dużych przeszkleń jest możliwe dzięki większej sztywności skrzydeł okien. Aby dowiedzieć się, jak można dopasować ofertę do naszych wymagań, warto skonsultować się bezpośrednio z producentem takich okien, np. firma Alumex z Warszawy.