Deskowanie samoprzestawne, czyli systemy przestawiane hydraulicznie

Deskowanie samoprzestawne, dzięki zintegrowanemu systemowi hydraulicznemu, jest doskonałym rozwiązaniem, kiedy nie możemy lub nie chcemy używać dźwigu. Jest całkowicie zautomatyzowane, a przestawianie odbywa się wyłącznie za pomocą pilota. Co więcej, przesuwa się nie tylko samo deskowanie, ale również zintegrowane z nim platformy, co zapewnia ciągłość pracy.

Deskowanie niezbędne jest wszędzie tam, gdzie tworzy się betonowe lub żelbetonowe konstrukcje. Utrzymuje na swoim miejscu zbrojenie w czasie wylewania mieszanki betonowej, a także formuje ją w pożądany kształt. Zazwyczaj do przesuwania deskowania niezbędny jest dźwig, jednak dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możliwe jest także przestawianie hydrauliczne. Odpowiedź na pytanie: jak to działa, przedstawi specjalista z firmy Doka.

Szybkie deskowanie bez użycia dźwigu

Deskowanie samoprzestawne podobnie jak klasyczne systemy deskowania, może zostać użyte do każdego rodzaju konstrukcji. Ze względu na możliwość dopasowania do dowolnego kształtu może być użyte do budowy wielokondygnacyjnych budynków, filarów mostów czy obiektów przemysłowych. Systemy przestawiane hydraulicznie mają jednak tę przewagę nad systemami, które trzeba przestawiać za pomocą dźwigu, że mogą być wykorzystywane wszędzie tam, gdzie występują ograniczone warunki przestrzenne, na przykład podczas budowy szybów.

Hydraulicznie przestawiane systemy deskowania skracają również czas pracy. Wystarczy wciśnięcie guzika na pilocie, by w szybko i sprawnie przestawić kilka tarcz. Dzięki stałemu połączeniu z budynkiem za pomocą butów prowadzących gwarantuje również bezpieczeństwo – nawet podczas niesprzyjających warunków pogodowych możliwe jest przestawienie systemu deskowania.

Innowacyjne rozwiązania

Jeden agregat hydrauliczny może obsługiwać naraz do dwudziestu cylindrów. Dodatkowo możliwe jest wyposażenie deskowania w pomost zbrojarski, który umożliwia jednoczesną pracę na dwóch poziomach. Wykonywanie w jednym czasie prac ciesielskich oraz zbrojeniowych skraca czas robót. Także zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom sprawia, że pracę postępują szybciej – zintegrowany system pomostów, drabin oraz możliwość zapewnienia pełnej osłony chroniącej na przykład przed silnym wiatrem, umożliwia szybkie przemieszczanie się.

Wygodę stosowania zapewnia także wysoka nośność każdego cylindra – nawet do dziesięciu ton. Dzięki temu możliwe jest umieszczenie na nim elementów zbrojenia, kontenerów lub pomp do mieszanki betonu. Możliwość przestawiania pomostów wraz ze znajdującymi się na nim materiałami pozwala na szybką i efektywną pracę bez użycia dźwigu.