Czym powinno się charakteryzować idealne mieszkanie dla osoby aktywnej fizycznie?

Zastanawiając się nad wyborem nowego mieszkania, trzeba brać pod uwagę wiele czynników. Jednym z najistotniejszych jest niewątpliwie prowadzony styl życia. Świadomy zakup mieszkania pozwoli ci w pełni realizować swoje pasje, bez zbędnych ograniczeń czy utrudnień. Podpowiadamy, na co powinny zwracać uwagę osoby, dla których ważna jest aktywność fizyczna.

ćwiczenia w domu

Kluczowa jest lokalizacja

Bez względu na to, czy trenujesz samodzielnie na świeżym powietrzu, czy regularnie uczęszczasz do siłowni bądź na basen, kluczowym kryterium wyboru mieszkania powinna być lokalizacja. Upatrzywszy interesującą cię nieruchomość, sprawdź, czy w jej najbliższej okolicy będziesz mógł swobodnie uprawiać swój ulubiony sport. Jeśli biegasz lub jeździsz rowerem, zatłoczone centrum miasta nie będzie dla ciebie najlepszym miejscem; rozejrzyj się raczej za bardziej ustronnym osiedlem z dostępem do rozległych terenów zielonych i ścieżek rowerowych. W takim otoczeniu ruch na świeżym powietrzu na pewno będzie przyjemniejszy.

Ciekawe propozycje mieszkań dla osób aktywnych w Krakowie znajdziemy na nowym Osiedlu Botanika. Inwestycja położona jest na skraju Łąk Nowohuckich, czyli idealnego miejsca do rekreacji. W pobliżu osiedla działa kilka klubów sportowych, siłowni i innych atrakcji, w tym FitPark Park Wodny,  GOjump MEGApark Park Trampolin i AVATAR Centrala Ruchu. Co ważne, osiedle położone przy ul. Tomickiego jest świetnie skomunikowane nie tylko z wymienionymi atrakcjami w Nowej Hucie, ale też z odległymi częściami miasta. Z Osiedla Botanika łatwo można też dostać się na drogi krajowe, co na pewno docenią te osoby, które lubią weekendowe wypady poza miasto.

Przestrzeń na sprzęt sportowy i nie tylko

Uprawianie niektórych sportów wiąże się z kompletowaniem profesjonalnego sprzętu. Z kolei przechowywanie często drogiego i pokaźnych rozmiarów ekwipunku wymaga odpowiednio dużej, bezpiecznej przestrzeni. Nieważne, czy jesteś zapalonym cyklistą, czy uprawiasz sporty ekstremalne – kupując nowe mieszkanie, zadbaj o to, by znalazło się w nim wystarczająco dużo miejsca na sprzęt. Sprawdź nie tylko metraż lokalu, ale też jego rozkład i spróbuj wyobrazić sobie, gdzie pomieścisz wszystkie sportowe akcesoria.

Nie każdy sport można uprawiać w miejscu zamieszkania. Zwłaszcza wielbiciele ekstremalnych wrażeń, takich jak nurkowanie, wspinaczka wysokogórska czy skoki spadochronowe, zmuszeni są do częstego podróżowania. Jeśli uprawiasz którąś z dyscyplin wymagających dużej mobilności, na pewno posiadasz samochód. Toteż wybierając mieszkanie, zadbaj o to, by móc korzystać również z miejsca postojowego w garażu podziemnym lub przynajmniej pod blokiem.

Podsumowując, lokalizacja i wielkość mieszkania są dwoma najważniejszymi czynnikami, jakimi przy zakupie mieszkania powinny kierować się osoby aktywne. Nieruchomość spełniającą wszystkie twoje potrzeby na pewno znajdziesz na jednym z nowopowstałych osiedli w Krakowie.