Czym jest tzw. cegła elastyczna?

Cegła elastyczna to stosunkowo nowe rozwiązanie, które doskonale nadaje się do samodzielnego zastosowania. Dzięki temu możemy oszczędzić czas, a także pieniądze i stosunkowo niewielkim kosztem poprawić estetykę elewacji oraz stworzyć dekoracyjną ścianę w mieszkaniu. Zastosowanie tradycyjnej cegły klinkierowej jest nie tylko drogie, ale także czasochłonne, a przypadku cegły elastycznej z jej montażem poradzi sobie nawet osoba bez doświadczenia.

cegła elastyczna

Cegła elastyczna – nowoczesne rozwiązanie dla wymagających

Tradycyjny klinkier od wielu lat znajduje zastosowanie na elewacjach oraz we wnętrzu budynków. Niestety, jego ułożenie wymaga czasu, dużych nakładów finansowych i wiedzy, dlatego najczęściej musimy skorzystać z usług doświadczonych ekip, co powoduje dodatkowe koszty, na które nie każdego stać. W przypadku cegły elastycznej ten problem nie występuje, bo położy ją każdy, a sam montaż jest prosty, jak budowanie z klocków i może być równie relaksującym zajęciem.

Cegła elastyczna to najlżejszy z systemów klinkierowych, który dodatkowo nie wymaga specjalnego i generującego dodatkowe koszty przygotowania podłoża. Dzięki elastyczności materiału podczas jego układania nie trzeba korzystać z narożników. Cegła elastyczna nie wymaga także fugowania, co jest jej dodatkową zaletą. To wszystko sprawia, że bez problemu położymy ją sami i co ważne, odczujemy z tego powodu ogromną satysfakcję – wyjaśnia ekspert z firmy ELASTOLITH POLSKA z siedzibą w Gdańsku.

Dlaczego warto skorzystać z płytek elastycznych?

Cegła elastyczna, czyli holenderskie płytki Elastolith od dłuższego czasu cieszą się popularnością za granicą. W Polsce pojawiły się stosunkowo niedawno, jednak od razu zyskały uznanie zarówno architektów, którzy szukają estetycznego i skutecznego sposobu na poprawę wyglądu elewacji budynków oraz dekorację wnętrz, jak i wszystkich stawiających na samodzielne remonty. Mineralne płytki klinkierowe są bezproblemowe w montażu i gwarantują wieloletnie użytkowanie oraz zachowanie idealnego wyglądu. Nie wymagają impregnacji, specjalistycznego przygotowania podłoża oraz wiedzy, aby móc cieszyć się ich wyjątkowym wyglądem i wieloma zaletami.

Cegła elastyczna jest wyjątkowo tanim sposobem na zyskanie estetycznej elewacji oraz pięknej ściany w mieszkaniu. Do jej położenia potrzebny jest jedynie specjalny klej, nożyczki, ołówek, sznurek, poziomica, paca do nakładania kleju, niewielki pędzelek, miarka i wolny czas. Dysponując podstawowymi narzędziami, możemy samodzielnie zająć się układaniem płytek Elastolith, co znacząco ograniczy koszty związane z wykończeniem budynku lub niezbędnymi pracami konserwacyjnymi.