Czym charakteryzują się nowoczesne domy modułowe?

Nowoczesny dom modułowy jest wygodny, ciepły i niedrogi w utrzymaniu. Funkcjonalnością i wyglądem nie musi odbiegać od tradycyjnych domów mieszkalnych. Istotą współczesnego budownictwa modułowego jest wykorzystanie na placu gotowych, prefabrykowanych elementów konstrukcyjnych, dzięki czemu nowy budynek może powstać w ciągu maksymalnie kilkunastu tygodni.

Budowa domu

Czym są domy modułowe?

Budownictwo modułowe to najlepsza propozycja dla każdego inwestora, który chce  wznieść nowy dom w możliwie jak najkrótszym czasie, a jednocześnie mieć pewność, że budynek będzie wygodny, bezpieczny i oszczędny w utrzymaniu. Budowa nowoczesnego domu modułowego nie przypomina mozolnego procesu, którego nie sposób uniknąć podczas stawiania murowanego obiektu. Poszczególne elementy budynku są prefabrykowane, czyli przygotowywane przez producenta zgodnie z założeniami projektu, a następnie „składane” na działce. Technologia budynków prefabrykowanych pozwala na uzyskanie dowolnej bryły architektonicznej, dzięki czemu konstrukcje wznoszone obecnie zachwycają nie tylko funkcjonalnością, ale też urodą.

Jakie zalety ma dom prefabrykowany?

Korzyści płynące z wyboru technologii modułowej uwidaczniają się już na etapie budowy domu. Prace montażowe na działce można prowadzić przez cały rok; wcześniejszego wylania wymagają jedynie fundamenty, o ile w ogóle będą potrzebne – czasami wystarczające okazują się stopy fundamentowe lub podpory systemowe. Podsumowując: budowa domu przebiega szybko, w związku z czym nie pochłania tak dużych zasobów finansowych, jak wzniesienie tradycyjnego budynku murowanego.

Nowoczesne domy prefabrykowane są ciepłe i energooszczędne. Oczywiście pod warunkiem dobrego przygotowania projektu i solidnego wykonawstwa. Szalenie ważne są izolacje ścian, dachu i podłóg oraz montaż stolarki. Wznoszone zgodnie z obowiązującymi wymaganiami technicznymi domy prefabrykowane zapewniają użytkownikom komfort przez cały rok. Dlatego tak ważne jest znalezienie doświadczonego i sprawdzonego producenta, który zajmie się budową od wykonania projektu po montaż budynku na miejscu.

Olbrzymią zaletą domów prefabrykowanych producenta Flextainer z Gdyni jest wygląd. Inspirowane stylem skandynawskim domy LYKKE i RORBU są schludne, proste i eleganckie. Zwarta, spójna bryła pierwszego modelu sprawia, że idealnie wpasowuje się w nurt nowoczesnego minimalizmu. Z kolei kolorowe elewacje, duże przeszklenia i tradycyjna stolarka otworowa modelu RORBU przywodzą na myśl zabudowę norweskich wiosek rybackich; ten dom idealnie wkomponuje się w otoczenie pełne naturalnej zieleni.