Czym charakteryzują się big bagi na odpady budowlane?

Big bagi to sposób na segregację odpadów powstałych podczas budowy, przebudowy lub remoncie. Gruzu nie da się zapakować do zwykłych worków, które dostarczane są przez zakłady komunalne, ponieważ są one za cienkie. Jeśli natomiast chciałoby się załadować gruz do zwykłego pojemnika na śmieci, w większości przypadków trzeba liczyć się z nałożeniem kary w postaci mandatu. Legalnie można pozbyć się gruzu wyłącznie poprzez wrzucenie go do specjalnego pojemnika przeznaczonego na jego przechowywanie.

Big bagi na odpady budowlane

Worki typu big bag to elastyczne kontenery, z których korzystają w szczególności osoby prowadzące prace budowlane i remontowe na mniejszą skalę, zwłaszcza w domach jednorodzinnych i mieszkaniach w blokach. Worki typu big bag sprawdzają się tam, gdzie zastosowanie tradycyjnego kontenera nie jest możliwe z uwagi na ograniczoną przestrzeń. Worki przypominają ogromną torbę zakupową zajmującą znacznie mniej miejsca. Ogromną zaletą takich worków jest duża pojemność – w big bagach z tworzyw polipropylenowych mieści się nawet trzy razy więcej odpadów niż w pozostałych modelach tradycyjnych worków.

Worki big bag na odpady budowlane umożliwiają przechowywanie m.in. gruzu, pelletu drzewnego, odpadów zielonych i poremontowych, ziemi oraz wszystkich nieczystości pozostałych na terenie placu budowy. Można także przechowywać w nich cegły, kamienie i zniszczone płyty gipsowo – kartonowe. Worki big bag wykonane są z tkaniny polipropylenowej w technologii powlekanej lub niepowlekanej. Big bag z polipropylenu wyróżniają się wysoką wytrzymałością i są polecane w szczególności osobom, które mają zamiar przechowywać materiały pylące, które trzeba chronić przed wilgocią.

Jak mówi przedstawiciel firmy POLROD PACK oferującej produkcję big bagów na odpady budowlane: Big bagi mogą występować zarówno z czterema, dwoma i jednym zaczepem. Doskonale sprawdzają się do przenoszenia odpadów w formie granulatu. Big bagi z czterema zaczepami są jednym z najbardziej ekonomicznych worków, które są stosowane do transportu materiałów sypkich. Worki z dwoma zaczepami doskonale nadają się do transportu granulatu przede wszystkim przez firmy z branży chemicznej i producentów nawozu. W przypadku big bagów z jednym zaczepem rozwiązanie to jest skierowane do osób, którym zależy na solidnych i ekonomicznych konstrukcjach. Kwadratowe dno pozwala na transport produktów pakowanych do worków ręcznie.

Big bagi na gruz są doskonałym sposobem na transport zbędnych odpadów pobudowlanych, które znacznie utrudniają pracę na budowie i podczas remontu domu. To wygodny sposób na ich przewożenie, który wyróżnia się poręcznością i mobilnością. Dzięki dużej wytrzymałości tkaniny polipropylenowej i gęstemu splotowi syntetycznych włókien powierzchnia jest odporna na uszkodzenia spowodowane chropowatymi i ostrymi kawałkami gruzu. Dzięki temu nawet po wielokrotnym załadunku i opróżnianiu worków są one w pełni sprawne i gotowe do następnego wykorzystania.