Budowa i zalety bram garażowych segmentowych

Bramy garażowe segmentowe to najczęściej wybierany rodzaj bram. Sprawdzają się przede wszystkim w garażach, w których samochody mają bezpośredni wyjazd na ulicę. Nie utrudniają poruszania się autem, ponieważ nie wysuwają się przed dom, ale chowają wewnątrz garażu. Co trzeba o nich wiedzieć, zanim zdecydujemy się na ich zakup?

bramy garazowe

W jaki sposób zbudowane są bramy garażowe segmentowe?

Bramy garażowe segmentowe zbudowane są pojedynczych sekcji, czyli segmentów. Mają one konstrukcję dwuścienną, a segmenty szczelnie połączone są zawiasami. Materiał, z których są wykonane, to stal ocynkowana.

Poszycie bramy segmentowej to z kolei blacha stalowa. Można ją pomalować farbą proszkową bądź okleiną drewnopochodną – komentuje nasz ekspert z Europejskiej Grupy Zakupowej Sp. z o.o..

Zalety bram garażowych segmentowych

Bramy garażowe segmentowe przede wszystkim zostawiają wolne miejsce przed domem, a także pod sufitem. Brama składa się i chowa wewnątrz garażu, zapewniając dużo przestrzeni, np. na manewrowanie samochodem. Po drugie doskonale chroni przed włamaniem, a dzięki wysokiej jakości materiałom, z których jest zbudowana, jest odporna na korozję. Ponadto nie sprawia problemów w obsłudze. Poradzi sobie z nią każdy, ponieważ wyposażona jest w napęd elektryczny. To standard, dlatego nie musimy za niego dodatkowo płacić. Trzeba dodać, że to jedne z najdroższych bram, ale bez wątpienia warto w nie zainwestować, ponieważ spełnią nasze oczekiwania i będą nam służyć przez lata.

O czym pamiętać, wybierając bramę garażową?

Wybierając bramę garażową powinniśmy mieć na uwadze różne kwestie, nie tylko jej cenę. Nie warto wybierać najtańszego rozwiązania, licząc, że zaoszczędzimy i będziemy mogli przeznaczyć pieniądze na inne rzeczy niezbędne do domu. Brama garażowa ma być solidna i wytrzymała, a do tego otwierana przy pomocy pilota. Zamki na klucz to już przeszłość, bramy są nowoczesne i wygodne w użytkowaniu. Pamiętaj o tym, a będziesz zadowolony z zakupu.