Czy t-shirt może pełnić rolę ubrania roboczego?

Odzież robocza to jeden z najważniejszych elementów ochrony m.in. podczas pracy w różnego rodzaju przedsiębiorstwach produkcyjnych. W przypadku tego elementu bardzo ważna jest jakość wykonania, które bardzo często przekłada się na komfort podczas pracy. Co należy wiedzieć o pracowniczych koszulkach? Jak wybrać najlepszy model? Sprawdź najważniejsze informacje na ten temat.

T-shirt pracowniczy

Dlaczego pracodawca powinien zapewnić odzież osobom zatrudnionym?

Odzież robocza bardzo często spotykana jest w miejscach, gdzie warunki pracy sprzyjają zabrudzeniom lub uszkodzeniom ubrań. W takim przypadku, aby ochronić elementy prywatnej garderoby pracownika, właściciel firmy powinien zadbać o ubranie ochronne — zauważa specjalista z firmy AMW Odzież Robocza.

Wśród ubrań, które najczęściej dostarczane są osobom zatrudnionym w przedsiębiorstwach produkcyjnych, czy halach magazynowych, wymienia się:

  • T-shirty lub koszule,
  • spodnie,
  • bluzy lub kurtki.

Zdarza się, że pracownik otrzymuje także dodatkowo buty lub czapki. Wszystko zależy od tego, jakie warunki zapewnione są na konkretnym stanowisku.

Jak wybrać dobrej jakości T-shirt?

Wybór koszulek pracowniczych wbrew pozorom nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim bardzo ważne jest uwzględnienie odpowiedniego materiału. T-shirty wykorzystywane są przez cały rok. Jednak szczególnie latem ma to ogromne znaczenie. Bardzo często na halach produkcyjnych panuje wysoka temperatura. Sztuczny materiał wzmaga potliwość i sprawia, że pracownik nie czuje się komfortowo. Najlepsza w tym przypadku jest bawełna, która sprawia, że koszulka jest przewiewna i miła w kontakcie z ciałem.

Kluczowe może być także dopasowanie samej kolorystyki. Zaleca się, aby wybierać ciemniejsze barwy. Niewielkie zabrudzenia będą na nich zdecydowanie mniej widoczne.

W przypadku osób, które pracują na nocnych zmianach, można postawić na podkoszulki z dodatkowymi odblaskowymi elementami. Jeżeli nawet pracownik znajdzie się w mniej widocznym miejscu, będzie on zauważalny z daleka, co wpłynie przede wszystkim na jego bezpieczeństwo.

T-shirt pracowniczy jako reklama firmy

Coraz więcej pracodawców podchodzi kreatywnie do kwestii marketingu. Jednym z elementów, które można wykorzystać w tym zakresie, jest T-shirt z logo firmy. Ma to szczególnie duże znaczenie w momencie, kiedy pracownicy mają bezpośredni kontakt z klientami. Oni sami wyglądają profesjonalnie, a usługobiorca lub osoba kupująca, obywa się ze znakami firmowych, tworząc pozytywny obraz marki w swojej świadomości.

Podczas wyboru odpowiednich T-shirtów z punktu widzenia pracodawcy bardzo ważna może być także sama cena. Warto postawić w tym zakresie na firmy, które oferują odpowiednią jakość odzieży roboczej, a przy tym gwarantują atrakcyjne ceny przy większych zamówieniach. W ten sposób można otrzymać dobrą i wytrzymałą koszulkę, a jej koszt będzie optymalny dla właściciela firmy.