Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Zastosowanie rusztowań aluminiowych
Rusztowania kojarzymy zwykle z modułowymi, niemobilnymi konstrukcjami stalowymi. Na rynku dostępne są też jednak rusztowania aluminiowe, które nie tylko przy drobniejszych pracach okazują się często bardziej praktyczne – zwłaszcza aluminiowe rusztowania jezdne, które łatwo jest przemieszczać. Są wykorzystywane podobnie jak rusztowania stalowe, najczęściej do prac wykończeniowych, remontowych, montażowych. Rusztowania aluminiowe mają zwykle wysokość kilku metrów, choć na rynku znajdziemy też wieże, których wysokość przekracza 10 m. Co warto powiedzieć o zastosowaniu aluminiowych rusztowań? Jakie mają zalety?
Wygodne i bezpieczne prace na wysokościach
Jak mówi nam przedstawiciel sklepu z urządzeniami dla budownictwa TechnikNTB z Warszawy, wiele firm decyduje się na zakup własnych rusztowań aluminiowych, nawet jeśli wykonują prace na takich wysokościach, gdzie wystarczyłaby tylko solidna drabina. Z czego to wynika? - Z tego, że praca na rusztowaniu jest bezpieczniejsza, a do tego wygodniejsza, co za tym idzie, wykonywana sprawniej i szybciej. Na pomoście rusztowania jest znacznie więcej miejsca niż na podeście drabiny, dlatego pracownik (lub pracownicy) ma większą swobodę ruchu, może też wygodnie ułożyć sobie materiały i narzędzia, jak wiaderko z farbą, kuwetę i wałki. Na rusztowaniu można się swobodnie oprzeć, a przy zachowaniu zasad BHP, prace na rusztowaniu aluminiowym są w pełni bezpieczne.
Kiedy najczęściej stosowane jest rusztowanie aluminiowe?
Aluminiowe rusztowania jezdne wykorzystywane są do prac na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektów. Weźmy za przykład prace wykończeniowe przy budowie magazynowej hali stalowej, które realizuje firma zatrudniająca kilku pracowników. Przy pracach na zewnątrz, jak układanie paneli zewnętrznych, montaż orynnowania itd., bez wątpienia nie opłaca się montaż niemobilnego stalowego rusztowania. Lepiej wybrać mobilne rusztowanie z aluminium, które łatwo rozstawimy i przestawimy. Mobilne rusztowanie aluminiowe świetnie sprawdzi się również przy pracach wykończeniowych wewnątrz, łącznie z pracami takimi jak montaż wysokich regałów z półkami magazynowymi. Jak wspomnieliśmy we wstępie, na rynku bez problemu znajdziemy rusztowania aluminiowe, których wysokość przekracza 10 m – przykładem takiego rusztowania jest Altrex 5200 z podwójnym pomostem, które dostępne jest w trzech wymiarach 1,35 x 1,85 m, 1,35 x 2,45 m, 1,35 x 3,05 m. Rusztowanie wyposażone jest w kółka jezdne z regulacją wysokości i hamulcem, aluminiowe burty, zaczepy stężeń w wygodny sposób oznaczone kolorami i specjalny system odblokowujący zabezpieczenia pomostów. Szczeble rusztowania są profilowane, antypoślizgowe, a ramy rusztowania zabezpieczane są specjalnym bolcem. Czy to nie brzmi zachęcająco?
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana