Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Zastosowanie prętów żebrowanych w branży budowlanej
Nowoczesne budownictwo wymaga zastosowania najlepszych materiałów. Dlatego do elementów betonowych stosuje się pręty żebrowane. Powstają z wysokogatunkowej stali odpornej na wyginanie, która podnosi wytrzymałość wylewek betonowych, fundamentów, podciągów, wieńców, schodów, słupów czy nadproży. Kluczowe znaczenie dla uzyskania oczekiwanych rezultatów jest trzymanie się wariantów rozmiarowych i sposobów montażu z projektu.
Jakie produkty do branży budowlanej realizuje się z prętów żebrowanych?
Gotowy budynek nie oddaje w pełni tego, gdzie zastosowano pręty zbrojeniowe. W zasadzie wszędzie tam, gdzie konieczne jest wylewanie betonu, stosuje się również stal żebrowaną. Według informacji przekazanych przez firmę PAK STEEL z Warszawy zbrojenie przybiera najczęściej kształt gotowych belek złożonych z grubszych prętów wzdłużnych i poprzecznych strzemion z cienkiego drutu. Poza tym występują tzw. siatki zbrojeniowe, które wykonywane są aw formie płaskiej i składają się z prętów żebrowanych.
Przeczytaj również: Jakie są najnowsze trendy w produkcji konstrukcji stalowych?
Gdzie stosuje się pręty żebrowane w konstrukcjach betonowych?
Trudno określić najważniejsze miejsce, w którym stal zbrojeniowa z Warszawy jest niezastąpiona. W zasadzie każdy element budynku na bazie betonu musi być wzmocniony, prętami stalowymi. W początkowych etapach budowy układa się belki stalowe w osiach ścian fundamentowych. Konieczne jest ich skręcenie ze sobą, by na całej długości fundamentów pręty zbrojeniowe były ze sobą połączone. Poza tym konieczne jest wypuszczenie tzw. starterów, czyli ok. 1-metrowych belek pionowych, które połączą fundamenty ze zbrojeniem ścian konstrukcyjnych. Do nich w kolejnych etapach przytwierdza się właściwe belki, które z kolei muszą zostać połączone z wieńcem stropowym. Kolejna część budynku, która wymaga zastosowania prętów zbrojeniowych to strop. W zależności od technologii może to być pełne zbrojenie lub kilka belek z dodatkowym wzmocnieniem, czyli zbrojeniem płaskim. Nie można zapomnieć również o prętach żebrowanych stosowanych na balkonach oraz schodach wylewanych z betonu. We wszystkich tych częściach budynku konieczne jest stosowanie mniej lub bardziej zaawansowanych zbrojeń stalowych dla zapewnienia maksymalnej wytrzymałości.
Przeczytaj również: Czy warto inwestować w stolarkę aluminiową?
Przeczytaj również: Zastosowanie konstrukcji stalowych przy budowie schodów
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana