Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Zastosowania śrub dwustronnych
Rodzajów śrub jest wiele na rynku – każda z nich ma inne zastosowanie. Jednak to śruby dwustronne stanowią jeden z popularniejszych elementów złącznych. Są chętnie stosowane dzięki temu, że można wykorzystać je na wiele sposobów. Mimo że mogą się różnić kształtem czy wielkością, to łączy je uniwersalność i solidność. W poniższym artykule przedstawiamy, jakie jest ich zastosowanie i co je wyróżnia.
Śruby dwustronne – czym są?
Budowa śruby dwustronnej nie jest specjalnie skomplikowana. Są to elementy złączne, które muszą być wytwarzane zgodnie z europejskimi standardami. — W naszym zakładzie wykonujemy śruby z najwyższych jakościowo gatunków metali podchodzących ze sprawdzonych hut i walcowni. Doskonale wiemy, jak ważna jest trwałość elementów złącznych, dlatego naszych Klientów uczulamy na zaopatrywanie się w śruby od zaufanych dostawców – mówi pracownik zakładu produkcyjno-handlowego Logis. Dobre śruby dwustronne powinny posiadać nierdzewną oraz kwasoodporną powłokę, co umożliwi stosowanie ich w wielu branżach.
Zastosowanie śrub dwustronnych
Ogromną zaletą śrub dwustronnych jest ich uniwersalne zastosowanie. Są one niezbędne w wielu przedsiębiorstwach, magazynach, warsztatach i halach produkcyjnych. Te solidne śrubki stanowią także nieodzowne elementy stosowane do konstrukcji rurociągów. Śrubek dwustronnych nie może również zabraknąć w zakładach petrochemicznych lub energetycznych. Niezależnie od branży, w jakiej pracujesz, jak i od Twoich potrzeb, warto wybrać elementy złączne o najwyższej jakości. Będzie to gwarancja niezawodności i bezpieczeństwa.
Rodzaje śrub według norm
Tak, jak wspominaliśmy, na rynku znajdziesz różne rodzaje śrub dwustronnych. Mogą one różnić się długością części wkręcanej. Warto wspomnieć o tym, że polskie normy różnicują ten rodzaj elementów złącznych ze względu na wielkość szyjki i długość gwintu. Podział ten ułatwia dopasowanie odpowiedniego rodzaju śrubek. Inne wykorzystuje się do instalacji elektrycznych, które wymagają niezwykle solidnych konstrukcji, inne śruby zaś wykorzystamy do nieskomplikowanych prac domowych.
Dla przykładu – producenci i dystrybutorzy wyrobów śrubowych, a w tym wyżej wspomniana firma Logis, oferują śruby dwustronne zgodne z obowiązującymi normami DIN 938, DIN 939, DIN 835, a także pręty gwintowane w pełnym zakresie klas i gatunków (4.8 5.8 8.8 10.9 12.9 25CrMo4, 42CrMo4, 21CrMoV5-7, A2 A4) według norm DIN 975 DIN 976 oraz śruby do połączeń kołnierzowych – DIN 2510 (PN 74302) o dowolnej średnicy, długości i skoku gwintu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana