Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Zasady i technologie układania płytek dużego formatu na posadzce w oparciu o produkty RAKO
Płytki ceramiczne RAKO dużego formatu, dostarczane przez znanego czeskiego producenta płytek, są wytrzymałe i świetnie dopasowują się do stylu nowoczesnych oraz eleganckich pomieszczeń w mieszkaniach i domach. Jakie są zasady układania takich płytek na posadzkach? Czego należy bezwzględnie unikać w trakcie tych czynności? Wyczerpująco odpowiadamy na te pytania w artykule.
Jakie płytki wielkoformatowe do posadzek wybrać?
Moda na płytki dużego formatu do posadzek i ścian trwa już od wielu lat. A skoro istnieje spore zapotrzebowanie na rynku, to mnóstwo firm ma w swojej ofercie płytki wielkoformatowe najwyższej jakości. Jedną z nich jest dystrybutor płytek ceramicznych RAKO - przedsiębiorstwo Dimex, Płytki ceramiczne doskonale sprawdzają się również w przestrzeniach biurowych czy w budynkach użyteczności publicznej. Wyjątkowo sporo zalet mają posadzkowe płytki z gresu, które są odmianą płytek ceramicznych i stanowią mieszankę minerałów, gliny i szamotu. Są odporne na ścieranie i wilgoć, dzięki czemu z powodzeniem można ich używać w kuchniach oraz łazienkach. Na podłogę warto wybrać ceramiczne płytki rektyfikowane z marki REKO, czyli z oszlifowanymi krawędziami, które sprawiają, że na płytkach znajduje się mniej fug, a podłoże łatwiej jest utrzymać w czystości. To rozwiązanie redukuje też różnice wymiarów między poszczególnymi płytkami i pozwala na optyczne powiększenie pomieszczenia.
O jakich zasadach należy pamiętać przy montażu płytek dużego formatu do posadzki?
Przed położeniem płytek trzeba oczyścić podłoże z kurzu, tłuszczu, resztek starych klejów, by nowa zaprawa kolejowa miała dobrą przyczepność, a płytki były ułożone równo. Aby zwiększyć przyczepność można też użyć emulsji. Podłoże musi być stabilne, więc powinno się też usunąć stare warstwy zaprawy i załatać ewentualne ubytki. Należy również skrupulatnie przygotować nową zaprawę klejową – nie może ona zawierać zbyt wiele wody, gdyż straci swoje właściwości klejące. Z tego samego powodu nie powinno się jej nakładać zbyt oszczędnie. Kluczem do prawidłowego montażu płytek ceramicznych jest ich wcześniejsze rozplanowanie na posadzce, by móc skorygować ewentualne błędy. Finalnym etapem prac jest fugowanie, które powinno się przeprowadzić dopiero po całkowitym wyschnięciu kleju, żeby na fugach nie pojawiły się przebarwienia. Konieczne jest zrobienie szczelin dylatacyjnych na stykach ścian i podłóg, bo uchroni to płytki przed popękaniem.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana