Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Zalety mieszkania na parterze

Preferencje zakupowe klientów deweloperów wskazują na pewną prawidłowość: największym wzięciem cieszą się mieszkania położone na piętrach 1-3 w wysokich budynkach i 1-2 w inwestycjach 4-piętrowych. O wiele mniejszym zainteresowaniem kupujący obdarzają lokale położone na parterze. A przecież mieszkania parterowe mają sporo zalet i dla wielu mogą okazać się najlepszym wyborem. Przyglądamy się dziś zaletom mieszkania na parterze. Zapraszamy do lektury!
Lokal na parterze – skąd obawy?
Poszukujący lokali mieszkalnych niechętnie wybierają partery pomimo ich sporo niższej od położonych na wyższych kondygnacjach lokali ceny. Postawa ta wiąże się z obawami o bezpieczeństwo własnego dobytku i różne uciążliwości związane z mieszkaniem na poziomie ziemi, ponadto ze zbyt niskim ulokowaniem mieszkania (jak zdarzało się to nagminnie w blokach z tzw. wielkiej płyty), problemami z ociepleniem i ogólnym zabezpieczeniem budynku.
Są to obawy po części zasadne i jednocześnie nieco na wyrost – mówi nam przedstawiciel firmy deweloperskiej EKOBUD. Kupujący często wspominają o większym ryzyku włamania, jednak zapominają, że to samo ryzyko, ale w większym natężeniu występuje w domach jednorodzinnych – dodaje ekspert firmy. Dom jednorodzinny można ogrodzić płotem, często też słyszymy argument. Tymczasem nowoczesne osiedla są zwykle monitorowane lub przynajmniej ogrodzone, zaś w sytuacji, gdy ktoś niepowołany rozgląda się podejrzanie po okolicy, możemy również liczyć na czujnego sąsiada – uzupełnia ekspert.
Co do technicznych aspektów, to przy dzisiejszym stanie techniki budowlanej i wysokiej jakości materiałów budowlanych w praktyce nie ma się o co martwić – budynki zaprojektowane i wykonane są tak, by lokatorzy mogli do maksimum wykorzystać ich zalety oraz by mieszkańcy nie czuli dyskomfortu podczas mieszkania na którymkolwiek piętrze. A czy takie mieszkanie na parterze ma zalety?
Mieszkanie na parterze – dlaczego warto
Mieszkanie położone na parterze ma użytkownikowi sporo do zaoferowania. Przede wszystkim jest to dogodny dostęp do lokalu – wejście do niego jest z poziomu ulicy lub po pokonaniu niewielkiej ilości schodów, co jest wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi, osób w podeszłym wieku czy lokatorów z trudnościami w poruszaniu się. Do tego zazwyczaj dochodzi kwestia posiadania odrębnego ogródka, co w budownictwie wielorodzinnym, szczególnie o kameralnym charakterze często jest nie lada zaletą. W nowoczesnym budownictwie oferta mieszkań na parterze często bardzo szybko się wyczerpuje z tego właśnie powodu – otrzymujemy dostęp do ogródka, który jest oddzielony od reszty obszaru płotem, wystarczy zadbać tylko o odpowiedniej wysokości rośliny (np. tuje lub inne iglaste, ew. bluszcz), by móc cieszyć się prywatnością w swoim przydomowym ogródku. Drzewka i krzewy pomogą również ograniczyć poziom dobiegającego ewentualnie z pobliskiej ulicy hałasu. A położenie w takim ogródku tarasu może nie tylko uatrakcyjnić naszą przestrzeń za oknem, ale i nieco podnieść wartość mieszkania. Do tego do mieszkania na parterze łatwiej się wprowadzić i łatwiej je również wykończyć lub wyremontować – do mieszkania prowadzą przecież dwa wejścia.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana