Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Zalety mieszkań w niskiej zabudowie
Obecnie wybór lokali mieszkalnych jest dość spory. W wielu dużych i mniejszych miastach powstają nowe, zamknięte osiedla mieszkalne, najczęściej w niskiej zabudowie. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, które przyciągają potencjalnych najemców i przyszłych właścicieli w każdym wieku. Dlaczego warto mieszkać w budynkach mających zaledwie kilka pięter?
Kameralne otoczenie
Niska zabudowa obecnie jest stosowana głównie na nowych, zamkniętych osiedlach trafiających w gusta osób, które szukają własnego mieszkania. Najczęściej są to rodziny z dziećmi lub młode pary. W niskich budynkach znajduje się znacznie mniej mieszkań niż w wieżowcach, dlatego sąsiedzi zwykle kojarzą się z widzenia, co tworzy kameralną atmosferę. W porównaniu do wysokich obiektów w centrach miast, na osiedlach tego typu parkuje niewiele samochodów, a chodniki nie są zatłoczone obcymi osobami.
Tereny o niskiej zabudowie są zwykle dostosowane do potrzeb rodzin z dziećmi. Często w takich miejscach znajdują się place zabaw, boiska czy inne elementy, które sprzyjają spędzaniu czasu w niedalekiej odległości od domu. Na osiedlach zamkniętych projektowanych w ostatnich latach króluje zieleń, co sprawia, że mieszkanie w mieście przestaje kojarzyć się z wszechobecnym, szarym betonem i zgiełkiem. Kameralny klimat można zaobserwować, na przykład, na Osiedlu Śliwkowym w Warzymicach pod Szczecinem.
Bezpieczeństwo
Niska zabudowa wiąże się także z bezpieczeństwem. Oprócz faktu, że na osiedlach zaprojektowanych w tym stylu pojawiają się głównie osoby tam mieszkające, zwykle ich teren jest ogrodzony i wymaga posiadania specjalnego pilota lub wpisania kodu dostępu. Na podobnych obszarach bardzo często pojawia się także monitoring, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo. Osiedla w niskiej zabudowie są tworzone z myślą o potrzebach współczesnych mieszkańców, dlatego w takich miejscach nie występują zacienione zaułki, sklepy monopolowe i inne punkty, które kojarzą się z potencjalnym zagrożeniem. Zwykle do stworzenia niskiej zabudowy wybiera się także tereny leżące na obrzeżach miasta, gdzie ruch pojazdów jest znacznie mniejszy.
Nowa lub odnowiona zabudowa
Niskie budownictwo stało się popularne dopiero w ostatnim czasie. Co prawda, w wielu polskich miastach można zaobserwować niewysokie budynki mające już kilkadziesiąt lat, jednak obecnie tworzy się kolejne osiedla z infrastrukturą dopasowaną do potrzeb współczesnych najemców i właścicieli. W takich miejscach pojawiają się nowoczesne rozwiązania technologiczne, takie jak np. lampy uliczne zasilane energią słoneczną.
- W niskich, nowych budynkach znajdują się również windy oraz parkingi podziemne. Zwykle mieszkania w takich obiektach pochodzą prosto od dewelopera, dlatego trafiają w gusta osób, które szukają lokali w idealnym stanie – mówi ekspert z firmy Gryf Development oferującej nowe mieszkania w Szczecinie.
Ogromną zaletą osiedli w niskiej zabudowie jest także dostępność miejsc parkingowych. W takich lokalizacjach mieszka mniej osób niż w wysokich wieżowcach, dlatego łatwiej jest stworzyć wystarczającą przestrzeń w podziemnych garażach.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana