Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Zalety drzwi z płyt MDF
Drzwi z płyty MDF to znacznie mniej kosztowna alternatywa dla drzwi drewnianych. Ten argument wystarcza wielu osobom, które się na MDF decydują. Niektórzy postrzegają niską cenę tego materiału jako zapowiedź wyrobu o gorszej jakości. Niesłusznie. Drzwi z płyty MDF posiadają wiele zalet, niekiedy bijąc te drewniane na głowę, również jeśli chodzi o funkcjonalność.
Lepsze od drewna i tańsze – jak to możliwe?
MDF to nowoczesna płyta pilśniowa o średniej gęstości (stąd jej nazwa: Medium Density Fireboard). Wytwarza się ją poprzez łączenie włókien drzewnych w wysokiej temperaturze i pod wysokim ciśnieniem, z użyciem elementów spajających i dodatkowo utwardzających. Lite drewno charakteryzuje się problematyczną strukturą: miewa pęknięcia, sęki i innego typu nierówności.Jednolity skład płyty MDF wyklucza tego typu niedoskonałości, co w istotny sposób ułatwia obróbkę mechaniczną wykonanych z niej wyrobów i skraca ten proces. Stąd niższa cena – tłumaczy przedstawiciel firmy Windoor.Technologia produkcji pozwala też przy stosunkowo niewielkiej grubości drzwi z płyty MDF osiągnąć wysoki stopień ich twardości, a co za tym idzie – trwałości. Nie wypaczają się jak drzwi z litego drewna, a ich gęstość przekłada się na odporność na uszkodzenia mechaniczne. Łączy się z nią także inna cecha, a mianowicie ochrona pomieszczeń przed przenikaniem hałasu, ponieważ drzwi takie są przednim izolatorem akustycznym, co jest szczególnie ważne w przypadku drzwi wewnętrznych.
Łatwość wykończenia
Oprócz jednorodności, płyty MDF cechuje bardzo drobna faktura powierzchni, co ułatwia wykończenie wykonanych z niej drzwi. Aby idealnie wpasowały się w naszą wizję tego, jak ma wyglądać biuro czy mieszkanie, można je pokryć bezpośrednio lakierem lub farbą kryjącą, jak również okleiną: fornirem lub laminatem. Fornir to kawałki naturalnego drewna, którymi wykłada się powierzchnię drzwi, laminat zaś może drewno imitować – pod względem zarówno porowatości, kolorystyki, jak i rysunku słojów. Jest przy tym odporny na uszkodzenia mechaniczne, choć także fornir można polakierować tak, by nie straszne mu były zarysowania, o które tak łatwo chociażby w przedpokojach czy kuchniach.Ekologiczne rozwiązanie
Płyty MDF mogą do złudzenia przypominać drewno dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, są też materiałem w wysokim stopniu ekologicznym, zwłaszcza jeżeli dostarczająca je firma może pochwalić się certyfikatem FSC. To kolejny czynnik sprawiający, że drzwi z płyty MDF to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, jeśli chodzi o drzwi wewnętrzne. Obok korzystnej ceny i dobrej jakości świadomy klient stawia właśnie na ekologię i nowoczesność.Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana