Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Zalety drewnianych domów szkieletowych
Niezaprzeczalnym faktem jest, że w dobie wszechobecnego betonu, szkła, aluminium i stali, drewno jako materiał budowlany nie tylko nie straciło na znaczeniu, lecz wręcz przeciwnie zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników. Dlaczego tak się dzieje? Bezpośrednie obcowanie z przyrodą jest tak samo człowiekowi potrzebne do życia jak powietrze i jedzenie. Mieszkając w drewnianym domu taki kontakt mamy zapewniony przez cały czas, no bo przecież drewno to materiał naturalny.
Drewno jako materiał konstrukcyjny
Z drewna można wytwarzać wiele różnorodnych rzeczy, takich jak między innymi meble czy papier, lecz my skupimy się na jego konstrukcyjnych walorach wykorzystywanych dla celów budowlanych. Wiemy, że z drewnianych belek powszechnie, przede wszystkim w budownictwie jednorodzinnym, wykonuje się więźby dachowe. Drewno jest odporne na zgięcia, trudno je złamać, jest przy tym bardzo sprężyste i można z niego produkować deski, kantówki oraz inne elementy budowlane o kilkunastometrowej długości. W budownictwie wykorzystuje się dwa podstawowe asortymenty drewna konstrukcyjnego: drewno lite i drewno klejone warstwowo. To drugie otrzymujemy poprzez sklejanie z sobą cieńszych lameli drewnianych, ustawiając przy tym ich słoje w taki sposób, że tworzą one całość znacznie mocniejszą niż drewno lite. Klejone belki i deski ani się nie krzywią, ani też się nie skręcają. Drewno to doskonały materiał do budowy domów szkieletowych, o których możemy dowiedzieć się sporo ciekawych rzeczy od przedstawicieli firmy MarKam konstrukcje drewniane z okolic Rzeszowa. Ich właśnie podpytaliśmy o charakterystykę drewnianych domów szkieletowych.
Charakterystyka drewnianych domów szkieletowych
Z drewna stawia się dosyć często na naszych prywatnych posesjach tak zwane zabudowania pomocnicze. Z pewnością takie obiekty, jak towarzyszące naszym domom i wykonane z tego materiału altany, drewutnie, szopy, wiaty samochodowe, a nawet garaże to widok normalny. Większe zainteresowanie wzbudzają wśród przechodniów drewniane domy szkieletowe.
Istnieje wiele technik i szkół budowania domów z drewna, przy czym my dzisiaj zajmiemy się, zgodnie z tytułem niniejszego artykułu, konstrukcjami szkieletowymi właśnie. Wiemy już, że ważną ich zaletą jest sam materiał, z którego są one budowane, czyli naturalne drewno.
Dom szkieletowy to doskonała opcja, dla tych wszystkich, którym się śpieszy i którzy chcą szybko uzyskać swoje własne lokum. Można go postawić na uproszczonym fundamencie w stosunkowo krótkim czasie, bo jest on zazwyczaj bardzo lekki. Zestawia się go w większej części z gotowych prefabrykatów.
Należy podkreślić fakt, że współczesne technologie budowy domów szkieletowych nie narzucają żadnych ograniczeń co do ich energetycznego standardu. Podwójne termoizolacje wewnątrz i na zewnątrz przegród pozwalają sytuować takie konstrukcje nawet w klasie domów pasywnych, czyli samowystarczalnych energetycznie.
Nie mniej ważną zaletą drewnianych domów szkieletowych jest ich cena. Postawienie domu szkieletowego jest znacząco tańsze niż wybudowanie obiektu o takim samym metrażu i kubaturze w tradycyjnej technologii murowanej.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana