Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Zalety dachu dwuspadowego
Można powiedzieć, że dach jest wizytówką domu. Po jego wyglądzie da się wyczuć, czy budynek jest ciepłym i rodzinnym miejscem, czy zimnym i sterylnym biurem. Ważne, aby był on estetyczny, ekonomiczny i w pełni funkcjonalny. Taki jest dach dwuspadowy, który jest jedną z najprostszych konstrukcji dachu. Dwie połacie, mimo że skromne, kryją w sobie duży potencjał. Z tego artykułu dowiecie się, jakie są największe zalety dachu dwuspadowego.
Najważniejsze cechy dachu dwuspadowego
Dach dwuspadowy jest bardzo popularny w naszym kraju. Bardzo praktyczny i ekonomiczny – jego prosta forma jest synonimem oszczędności środków i solidnej realizacji, dzięki czemu ogranicza konieczność stosowania licznych dodatkowych akcesoriów, które są potrzebne do prawidłowego wykonania pokrycia. Ze względu na klasyczny i uniwersalny kształt, który pasuje do różnego rodzaju otoczenia i charakteru domu, forma dachu dwuspadowego ogranicza ryzyko popełnienia błędów wykonawczych. Jego płaszczyzna nie posiada załamań, a duży kąt nachylenia pomaga w skutecznym odprowadzaniu wody i bezproblemowym zsuwaniu się śniegu. Ponadto pod dachem powstaje przestrzeń do funkcjonalnego wykorzystania. Warto także wspomnieć o fakcie, że dobrze wykonany dach dwuspadowy wygląda bardzo estetycznie.Pokrycie i wygląd dachu dwuspadowego
Ze względu na regularne i duże powierzchnie połaci, które nie powodują dużych strat materiałowych, dach dwuspadowy jest także bezproblemowy, jeżeli chodzi o wybór pokrycia. Można je łatwo dobrać do stylu całego domu lub innych elementów elewacji (ścian, otworów czy cokołów).Nowoczesny budynek nadaje się do pokrycia blachą, a tradycyjny – dachówką, gontem lub strzechą – podpowiada ekspert firmy Dachlux, która oferuje szeroki wybór dachówek ceramicznych, dachówek betonowych, blachodachówek, gontów bitumicznych, systemów termoizolacji dachów, okien dachowych, systemów rynnowych oraz innych akcesoriów potrzebnych do pokrycia dachu.Należy dodać, że wygląd dachu dwuspadowego będzie się różnił w zależności od ustawienia budynku na działce. Jeżeli stoi on kalenicą do drogi, dach będzie widoczny w całej okazałości. Częstym sposobem na monotonię takiego widoku jest rozbicie płaszczyzny domu zadaszeniem centralnie usytuowanego ganku, ryzalitu lub facjaty. W przeciwnym położeniu (szczytem do ulicy) płaszczyzny połaci oraz pokrycie dachu nie będą tak widoczne, ponieważ na pierwszy plan wysuwają się podbitki okapu, wiązanie oraz szczytowa ściana poddasza, w której można umieścić balkon – elementy, które będą wymagały więcej uwagi i starannego wykończenia.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana