Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Zadania podnośnika koszowego na placu budowy

Zaliczane do urządzeń dźwignicowych podesty ruchome nazywane także potocznie podnośnikami koszowymi składają się, jak sama nazwa wskazuje ze specjalnego kosza umieszczonego na ruchomym elemencie. Ich zaletą jest to, że nie zajmują one wiele miejsca oraz nie wymagają wykonania specjalnych przygotowań do ich użycia. Dlatego też urządzenia te znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach. Do czego są natomiast stosowane w branży budowlanej? O tym w tym artykule.
Rodzaje podnośników koszowych
Podnośniki koszowe ze względu na szerokie możliwości ich zastosowania można podzielić na trzy podstawowe rodzaje, do których zalicza się modele:
- stacjonarne, na stałe mocowane w podłożu,
- przejezdne, umieszczone na platformach przewoźnych lub samojezdnych, podzielone dodatkowo na podnośniki nożycowe, teleskopowe i przegubowe,
Najczęstsze zastosowanie w budownictwie spośród wymienionych rodzajów podnośników koszowych znajdują natomiast maszyny przejezdne oraz masztowe.
Do jakich prac budowlanych używa się podnośniki koszowe?
Stosowane powszechnie w branży budowlanej podnośniki koszowe są doskonałą alternatywą dla klasycznych rusztowań, których użycie wymaga więcej czasu i zaangażowania.
W związku z tym stale można obserwować zainteresowanie usługą, jaką jest wynajem podnośników koszowych wykorzystywanych w budownictwie do:
- montażu rynien, oświetlenia budynków i wszelkich elementów konstrukcyjnych, które mają znaleźć się docelowo na dużych wysokościach,
- wykonywania elewacji budynków, a także jej malowania,
- wszelkiego rodzaju prac dekarskich,
- montażu termoizolacji
- wymiany okien.
Jak wybrać odpowiedni podnośnik koszowy do swoich potrzeb?
Aby korzystanie z podnośnika koszowego na placu budowy przebiegało w pełni sprawnie oraz bezpiecznie istotny jest także odpowiedni dobór jego parametrów do wykonywanych prac.
Najważniejszą cechą podnośnika koszowego, który ma być użyty na placu budowy, jest jego zasięg, czyli wysokość, na jaką będzie on w stanie unieść pracowników oraz materiały budowlane. Istotny jest także udźwig maszyny, który w zależności od modelu może wahać się w zakresie od 200 do około 400 kilogramów. Aby więc podnośnik koszowy spełniał wszystkie swoje funkcje w pełni, należy sobie odpowiedzieć na pytania: co i jak wysoko ma być unoszone za jego pomocą.
Tłumaczy specjalista z firmy Pawła Szmurło wynajmującej podnośniki koszowe w Gdańsku.
Podsumowując, podnośniki koszowe wykorzystywane są w branży budowlanej do wszelkiego rodzaju prac wykonywanych na wysokościach, nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz budynków.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana