Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Z jakich elementów składa się brama segmentowa?
Ze względu na liczne zalety, bramy segmentowe są bardzo chętnie wybierane zarówno na posesjach prywatnych, jak i w obiektach przemysłowych. Niewielu z nas jednak zdaje sobie sprawę z ich zalet, często też nie wiemy, jak taka brama jest zbudowana. W tym artykule przyjrzymy się konstrukcji bramy segmentowej sprawdzając, z jakich elementów powstaje, a także jakie korzyści wynikają z jej posiadania.
Dlaczego wybrać bramę segmentową?
Największą zaletą bramy segmentowej jest sposób jej otwierania i zamykania. Brama segmentowa porusza się bowiem pionowo, więc nie potrzebuje dodatkowego miejsca przed garażem. Bramy te dostępne są w wielu kolorach i wzorach, dzięki czemu dobrze komponują się z budynkiem. Możliwa jest instalacja bram sporych rozmiarów, a mimo to otwieranie ich nie stanowi problemu. Bramy te są również bardzo wytrzymałe – standardowe konstrukcje przewidują około 25000 cykli otwierania i zamykania, jednakże są dostępne modele, które pozwalają zwiększyć tę liczbę nawet czterokrotnie. Brama może zostać wyposażona w elementy szklane, które pomogą doświetlić wnętrze.
Jeśli korzystamy z systemu Inteligentnego Domu, brama segmentowa może być jego częścią. Dzięki temu zyskujemy możliwości zdalnego zamykania bramy, może ona również otwierać się automatycznie w momencie naszego powrotu do domu. Warto również wspomnieć o sposobach na montaż bram segmentowych. Brama segmentowa może bowiem zostać zainstalowana po zewnętrznej lub wewnętrznej stronie ścian garażu, ale możliwa jest też instalacja idealnie w środku otworu.
Budowa bramy segmentowej
Choć producenci bram segmentowych, na przykład Producent Bram Garażowych i Przemysłowych Bodnar, w swojej ofercie posiadają wiele modeli, sposób budowy każdej takiej bramy jest bardzo zbliżony. Najważniejszymi elementami bramy są segmenty, czyli łączone ze sobą stalowe panele. Segmenty zwykle mają grubość około 40 milimetrów, a wewnątrz nich znajduje się poliuretanowa pianka, która zapewnia izolację termiczną i akustyczną wnętrza. Łączenie paneli umożliwiają specjalne zawiasy, wyposażone w kulkowe łożyska. Łożyska te skonstruowane są w taki sposób, by brama działała cicho i płynnie. Skrzydło bramy porusza się na dedykowanych pionowych i podsufitowych prowadnicach, a dodatkowym elementem są specjalne sprężyny, które umożliwiają wygodne podnoszenie i opuszczanie bramy. Przy nadprożu instalowane są dodatkowe uszczelki, które chronią wnętrze garażu przed deszczem i śniegiem. Brama może zostać wyposażona w napęd elektryczny. W takim przypadku instalowane są również dodatkowe czujniki, które blokują ruch bramy w momencie, gdy natrafi ona na przeszkodę. Sprawia to, że brama taka nie stanowi zagrożenia dla użytkownika.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana