Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Wykorzystanie płaskowników aluminiowych w budownictwie
Płaskowniki aluminiowe to płaskie elementy o różnych grubościach i szerokościach, które docina się na etapie sprzedaży lub fabrycznie na właściwą długość. Te metalowe elementy charakteryzują się prostokątnym przekrojem. Płaskowniki posiadają cenne właściwości użytkowe. Aluminium, z którego są wykonane to materiał, który sam w sobie jest ekologiczny, a więc wszystkie elementy wykonane z niego można poddawać recyklingowi z korzyścią dla środowiska naturalnego. Jakie są zalety i zastosowanie płaskowników aluminiowych w budownictwie?
Płaskowniki aluminiowe – zalety i zastosowanie
Aluminium jest metalem, który nie ulega korozji, dlatego może być stosowany m.in. przy wykańczaniu i konstrukcji kabin prysznicowych i wszystkich miejsc, które są narażone na występowanie wilgoci. Regularny kontakt z nią nie przyczynia się do degradacji profili aluminiowych. Te same zalety powodują, że płaskowniki aluminiowe mogą być używane do konstrukcji przęseł balustradowych i tarasowych. Nie zaszkodzą im stałe opady, zróżnicowanie temperatury oraz siarczysty mróz. Blacha aluminiowa wykorzystywana do produkcji płaskowników charakteryzuje się świetnym stosunkiem ceny do jakości, a sama w sobie jest materiałem łatwym w obróbce i profilowaniu. Nie ulega rozciąganiu się, można ją spawać, lutować i dowolnie przycinać.
Płaskowniki aluminiowe w budownictwie odgrywają zarówno rolę dekoracyjną, jak i konstrukcyjną. Znajdują zastosowanie jako elementy do budowy systemów panelowych, fasad okładzinowych, montażu reklam, produkcji mebli, ogrodzeń, słupków oraz balustrad. Idealnie sprawdzają się w charakterze rusztowań i wzmocnień dla konstrukcji, równocześnie zastępując droższą miedź lub stal.
Aluminiowe płaskowniki charakteryzują się także dużą wytrzymałością i stosunkowo niewielką masą własną elementu. Dzięki temu mogą być stosowane w budownictwie, gdzie konstrukcje nośne nie dopuszczają użycia ciężkich systemów montażowych z innych materiałów. Wyróżniają się także plastycznością i podatnością na obróbkę mechaniczną – łatwość cięcia, gięcia i kształtowania umożliwiają zastosowanie profili nawet w trudnodostępnych miejscach. Podwyższona odporność na korozję to natomiast cecha, która daje możliwość wykorzystania systemów zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów.
Dlaczego płaskowniki aluminiowe to dobre rozwiązanie?
Płaskowniki aluminiowe są najprostszymi w wymiarze technicznym profilami dostępnymi w sprzedaży. Te płaskie elementy o różnych grubościach (od 3 do 200 mm) i długościach dają możliwość wielu zastosowań. Aluminium, z którego są wykonane, powoduje, że płaskowniki są odporne na korozję i charakteryzują się niską ceną w stosunku do jakości elementu.
Jak mówi pracownik przedsiębiorstwa LOKO oferującego sprzedaż i produkcję płaskowników aluminiowych: Płaskowniki aluminiowe są bardzo elastycznymi elementami konstrukcyjnymi – łatwo poddają się obróbce, a dzięki recyklingowi można je ponownie wykorzystać. Dodatkowym atutem jest niska cena tych elementów. Dostępne są w różnych wymiarach, a standardową długością jest 3000 mm, z której docina się krótsze elementy.
Decydując się na zakup płaskowników aluminiowych, należy wybierać jedynie profesjonalne firmy oferujące ich sprzedaż oraz produkcję. Doświadczenie i ugruntowana pozycja na rynku oparta na wysokiej jakości surowców to gwarancja udanej transakcji.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana