Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
W których miejscach umieszcza się zbiorniki ppoż?
Zbiorniki przeciwpożarowe to rezerwuary przeznaczone na wodę profilaktycznie zgromadzoną do gaszenia ognia. Kiedyś przyjmowały postać sadzawek, później zaczęto budować obmurowane baseny, dzisiaj natomiast najlepiej sprawdzają się nowoczesne zbiorniki z polietylenu. Przyjrzyjmy się temu, gdzie należy montować zbiorniki tego rodzaju, aby prawidłowo spełniały swoją rolę.
Odpowiednie miejsce na zbiornik przeciwpożarowy
Zbiorniki przeciwpożarowe mogą być naziemne lub podziemne. Przy czym, to zwykle te drugie okazują się bardziej praktyczną opcją i to nie tylko dlatego, że zmagazynowana w nich woda nie nagrzewa się na słońcu. Jeżeli chodzi o miejsce montażu zbiorników przeciwpożarowych, brać trzeba pod uwagę zapisy prawa budowlanego. Muszą więc one zostać ulokowane minimum pięć metrów od budynku i przynajmniej dwa metry od granicy posesji. Ewentualnie, od obiektu, który zabezpieczają przed pożarem, zamiast pasa terenu może oddzielać je specjalna ściana przeciwpożarowa.
– Ogromny atut nowoczesnych zbiorników stanowi to, że montować możemy je zarówno w suchych, jak i nawodnionych gruntach, na terenach zielonych, a także pod parkingami i ciągami komunikacyjnymi – tłumaczy przedstawiciel firmy ModernTank, zajmującej się produkcją zbiorników o różnorodnym przeznaczeniu. – Dlatego nawet na obszarach gęsto zabudowanych, gdzie zbiorniki przeciwpożarowe są najbardziej potrzebne, nie powinno być problemu ze znalezieniem odpowiedniego miejsca.
Nowoczesne zbiorniki przeciwpożarowe
Najbardziej użyteczne zbiorniki przeciwpożarowe produkuje się dzisiaj z polietylenu. Polietylen jest bowiem niezwykle odporny na korozję, utlenianie, promieniowanie UV, a także na uszkodzenia mechaniczne. Elementy z niego wykonane łączyć można metodą spawania ekstruzyjnego, dzięki czemu łatwo dostosować pojemność zbiornika do potrzeb danego obiektu. Do tego, spawanie ekstruzyjne w połączeniu z podwójną ścianką zapewniają pełną szczelność, wymaganą przepisami. Oczywiście zbiorniki takie spełniają też wszelkie inne wymogi, dotyczące m.in. głębokości, trwałości czy doprowadzania i upustu powietrza. Nowoczesne zbiorniki przeciwpożarowe, te podziemne i te naziemne, napełnia się wodą z sieci wodociągowej. Jej poziom reguluje zawór pływakowy, a nadmiar odprowadzany jest do kanalizacji.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana