Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
W jaki sposób najlepiej zabezpieczyć teren budowy?
Inwestycja budowlana to zawsze szeroko zakrojone przedsięwzięcie, bez względu na to, czy w danym miejscu powstaje dom jednorodzinny, blok mieszkalny czy biurowiec. Prace muszą być realizowane zgodnie z planem i budżetem, ale także z prawem budowlanym. Zanim przystąpimy do właściwej budowy, trzeba odpowiednio przygotować i zabezpueczyć dany teren, pamiętając o jego ogrodzeniu. Jak to zrobić?
Dlaczego należy zabezpieczyć teren budowy?
Wstęp osób niepowołanych na teren budowy może mieć negatywne konsekwencje z dwóch powodów.
Po pierwsze ze względu na warunki panujące w takich miejscach i odbywające się tam prace istnieje ryzyko doznania uszczerbku na zdrowiu przez przypadkowych przechodniów, za co odpowiedzialność ponoszą inwestorzy i wykonawcy. - Mówi specjalista reprezentujący firmę Innowall, która zajmuje się wynajmem i sprzedażą ogrodzeń budowlanych i barierek tymczasowych. - Po drugie realne jest ryzyko kradzieży sprzętów, materiałów i innych cennych rzeczy znajdujących się na terenie budowy.
Zarówno więc w myśl przepisów budowlanych dotyczących higieny i bezpieczeństwa pracy, jak i w trosce o zabezpieczenie materiałów i miejsca budowy, należy ogrodzić przestrzeń, na której będą odbywały się prace budowlane. Trzeba przy tym pamiętać, że dotyczy to nie tylko wznoszenia konstrukcji, ale też wykonywania głębokich wykopów. Poza tym należy również wspomnieć o zalecanych parametrach ogrodzenia budowlanego, którego powinno mieć wysokość co najmniej 1,5m, a także o konieczności oznakowania miejsca budowy za pomocą tablic informacyjnych i ostrzegawczych.
Jakie ogrodzenie na budowę?
Nie ma wątpliwości, że ogrodzenie na budowę to konieczność, pozostaje jeszcze pytanie, jaką konstrukcję wybrać? Do wyboru mamy dwa rozwiązania – ogrodzenia pełne i ażurowe. Pierwszy typ doskonale sprawdza się w sytuacjach, gdy chcemy całkowicie odizolować miejsce budowy od otoczenia, nie tylko chroniąc je przed wstępem niepowołanych osób, ale także przed wzrokiem przechodniów. Ogrodzenia pełne z ocynkowanej ogniowo stali są przy tym niezwykle trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Lżejszą i łatwiejszą w montażu alternatywą dla pełnych paneli są ogrodzenia ażurowe – odporne na korozję i solidne. Jeśli zależy nam na ograniczeniu widoczności, możemy zdecydować się na panele ażurowe z plandeką. Ogrodzenie tego typu może być również wyposażone w furtki oraz bramy. Warto przy tym wspomnieć, że ogrodzenia nie musimy kupować, a możemy je wynająć, co stanowi korzystne rozwiązanie w przypadku konstrukcji tymczasowych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana