Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
W czym tkwi sekret popularności domów szkieletowych?
Wykonanie domu z wykorzystaniem technologii szkieletowej staje się coraz częściej spotykanym zjawiskiem. Bardzo dużą zaletą obiektów wykonanych tą metodą jest możliwość rozpoczęcia prac praktycznie o każdej porze roku. W tym przypadku można mówić o bardzo małej ilości zadań o charakterze mokrym, nie licząc wykonania standardowej wylewki. Budowa polega przede wszystkim na montażu gotowych prefabrykowanych elementów.
Z jakich elementów składa się dom o konstrukcji szkieletowej?
Budowa domu na podstawie systemu szkieletowego niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim sam proces powstawania takiej konstrukcji jest dużo szybszy. Do osiągnięcia stanu pod klucz wystarczą zaledwie dwa-trzy miesiące. Elementami wykorzystywanymi do budowy domu w tym systemie są:
- drewniane ściany konstrukcyjne,
- strop,
- więźba dachowa.
Przygotowanie ich odbywa się już w fabryce. Na placu budowy następuje już tylko ich montaż na wcześniej przygotowanym fundamencie.
Czym charakteryzują się domy szkieletowe?
- Najważniejszą zaletą domów szkieletowych jest ich montaż z gotowych, opracowanych wcześniej elementów. To daje wiele możliwości, które są zdecydowanie korzystniejsze w porównaniu do klasycznego murowanego budownictwa. Dla klienta, który decyduje się na takie rozwiązanie, bardzo ważny jest również prosty i przejrzysty projekt, a także możliwość stworzenia nieruchomości, która będzie wyróżniała się wysoką energooszczędnością — wyjaśnia specjalista z firmy RISTEL SP. Z O.O..
Prace montażowe poszczególnych elementów są wyjątkowo szybkie. To sprawia, że już po kilku miesiącach od rozpoczęcia budowy domu możliwe jest wprowadzenie się do niego.
Domy szkieletowe, na co zwrócić uwagę?
Decydując się na wykonanie domu na podstawie projektu szkieletowego, należy mieć na uwadze, że jego konstrukcja będzie lżejsza niż w przypadku tradycyjnego domu murowanego. Ma to wiele zalet. Przede wszystkim działka nie ulegnie degradacji przy przewożeniu ciężkich elementów, co jest szczególnie istotne np. kiedy jest ona usytuowana blisko lasu.
Wiele osób obawia się, że może to wpłynąć na wytrzymałość konstrukcji, w szczególności, kiedy pojawiają się silne podmuchy wiatru. Konstrukcja domu szkieletowego jest jednak tak zaprojektowana, aby skutecznie opierać się zjawiskom pogodowym. Niemniej jednak ważne jest, aby za prace związane z postawieniem domu odpowiedzialna była firma posiadająca odpowiednie doświadczenie w tym zakresie. W przeciwnym razie może dojść do niewłaściwego montażu, co będzie skutkować późniejszymi problemami związanymi z niskim poziomem izolacji, czy znacznie mniejszą wytrzymałością konstrukcji.
Dlaczego warto wybrać dom w konstrukcji szkieletowej?
Budowa domu szkieletowego to praktycznie same zalety dla jego właściciela. Najważniejszą z nich jest niewielki koszt ogrzewania, co wynika przede wszystkim z bardzo dobrej izolacji cieplnej. Pomimo bardzo szybkiej budowy nieruchomości, całkowite wydatki w tym przypadku bardzo często są zdecydowanie mniejsze niż w budownictwie tradycyjnym.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana