Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Szablony i ich rola w procesach tynkowania
Branża wykończenia wnętrz rozwija się bardzo prężenie i wprowadza coraz to nowsze rozwiązania, umożliwiające niskim kosztem wprowadzić do pomieszczeń unikatowy, świeży klimat. Jedną z ciekawszych propozycji w tej dziedzinie są tak zwane szablony tynkarskie, dzięki którym ściany wnętrz mogą zyskać fakturę cegły czy kamienia. Dowiedz się, czym są szablonu oraz w jaki sposób należy ich używać.
Czym jest szablon tynkarski?
Szablony tynkarskie to produkty, które zyskują coraz większe zainteresowanie klientów szukających nietypowych pomysłów na wystrój wnętrza. Przy jego pomocy warstwa tynku nakładana na ścianę może przybrać fakturę kamiennego lub ceglanego muru. Szablony wytwarzanego są ze specjalnego papieru celulozowego, który wykazuje dużą sztywność, a także odporność na wilgoć i rozerwanie. Dzięki temu może być stosowany wraz ze świeżym tynkiem.
Szeroki wybór wysokiej jakości szablonów tynkarskich znajdziemy w ofercie producenta tyków dekoracyjnych Tiserec.
Jak korzystać z szablonów tynkarskich?
Praca z szablonem tynkarskim nie jest trudna i każdy, kto ma pewne doświadczenie w pracach remontowo-budowlanych powinien sobie z tym zadaniem poradzić. Szablon nakłada się na wstępnie przygotowaną powierzchnię ściany, która powinna być sucha, gładka i wyrównania. Po przymierzeniu i ewentualnym przycięciu szablonu do wymiaru ściany należy z jego spodniej części zdjąć papier chroniący warstwę kleju. Następnie szablon mocno przyciskamy do elewacji, tak przylegał do niej całą swoją powierzchnią. Następne nakładamy na szablon grubą warstwę tynku, który zwiąże się ze ścianą jedynie w miejscach niezasłoniętych przez szablon. Po zdjęciu szablonu tynk zacznie tworzyć efektowną imitację cegły.
Na co uważać przy pracy z szablonem?
Jak widać, schemat pracy z szablonem nie jest skomplikowany, należy jednak pamiętać o kilku zasadach prawidłowego używania tego rodzaju materiału. Przede wszystkim nie należy kleić od razu bardzo dużych powierzchni ściany i zostawiać szablonu na ścianie na zbyt długi czas, gdyż to może prowadzić do przedwczesnego wysychania kleju i w rezultacie do podciekania tynku. Ponadto należy pamiętać by zdjąć szablon tynkarski w odpowiednim momencie – jeśli tynk go zwiąże, oderwanie go od ściany bez uszkadzania wzoru może okazać się bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. Pracę warto podzielić na etapy i odpowiednio wcześniej przygotować wystarczającą ilość masy tynkarskiej.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana