Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Rodzaje podnośników budowlanych
Prace na wysokościach często wymagają profesjonalnego i niezawodnego sprzętu. Wszędzie tam, gdzie drabina to za mało, a wykorzystanie rusztowania z jakichś względów jest niemożliwe, niepraktyczne lub nieopłacalne, sprawdzają się podnośniki budowlane. W wypożyczalniach sprzętu budowlanego znajdziemy podnośniki różnego typu, które mogą być wykorzystywane do prac wewnątrz pomieszczeń i w terenie. Jakie mamy rodzaje podnośników budowlanych?
Podnośniki nożycowe
Pierwszy typ podnośników budowlanych, których wynajem warto wziąć pod lupę, planując roboty na wysokościach, to podnośniki nożycowe. Podnośniki nożycowe elektryczne sprawdzą się zarówno przy pracach wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Trzeba przy tym pamiętać, że do prac na zewnątrz warto wybrać elektryczny podnośnik nożycowy na dużych kołach. Przykładem takiego sprzętu jest podnośnik JLG 3369 LE. Wysokość platformy to 10 m, a wysokość robocza 12 m, a wymiary platformy to 1,65 m szerokości i 2,92 m długości. Udźwig podnośnika to aż 450 kg, a zdolność pokonywania wzniesień to około 25%. Podnośnik jest zasilany akumulatorami i porusza się z prędkością 5,6 km/h, co oczywiście jest wartością w zupełności wystarczającą. Do prac na zewnątrz możemy też wybrać nożycowy podnośnik spalinowy.
Podnośniki teleskopowe
Inny rodzaj podnośników budowlanych to podnośniki teleskopowe. Podnośniki tego rodzaju możemy podzielić ogólnie na dwie kategorie: podnośniki teleskopowe samojezdne oraz podnośniki teleskopowe na przyczepach samochodowych (które mają zasilanie sieciowe lub akumulatorowe). Jak mówi nam przedstawiciel wypożyczalni sprzętu budowlanego Ramirent, do wyboru mamy samojezdne podnośniki teleskopowe elektryczne oraz spalinowe. Te pierwsze zazwyczaj dają nam wysokość roboczą w zakresie kilkunastu metrów, natomiast samojezdne podnośniki teleskopowe z silnikiem spalinowym to nawet kilkadziesiąt metrów wysokości roboczej. Przykładem takiego podnośnika jest JLG 1200SPJ – podnośnik z koszem na wysokości ponad 36,00 m, o wysokości roboczej ponad 38,00 m, z platformą o szerokości 0,91 m i długości 2,44 m. Udźwig tego podnośnika to 450 kg, a zdolność pokonywania wzniesień to nawet 45%. Podnośniki budowlane bez wątpienia przy wielu pracach mogą zastąpić rusztowania i są przy tym opłacalne. Jeśli więc czekają nas na przykład przydomowe naprawy (oberwana rynna, naprawa części dachu, malowanie elewacji itd.), warto rozważyć opcję wynajmu podnośnika budowlanego. Warto też wspomnieć, że podnośnik budowlany może nam się przydać przy pracach w ogrodzie, na przykład, by bezpiecznie przyciąć zbyt wysokie drzewa.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana