Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Rodzaje ogrodzeń przemysłowych
Ogrodzenia przemysłowe skuteczne wydzielają teren, chroniąc obiekt przed dostępem osób niepowołanych. Powinny zapewniać wysoki poziom bezpieczeństwa, dobrze się prezentować i być wytrzymałe na działanie warunków atmosferycznych. Jakie wyróżnia się rodzaje ogrodzeń przemysłowych i jaka jest charakterystyka poszczególnych modeli? Na co się zdecydować? Dowiesz się z artykułu.
Panele ogrodzeniowe kratowe
Jedną z bardziej popularnych grup produktów są panele ogrodzeniowe, które zapewniają odpowiedni stopień bezpieczeństwa, są trwałe, prezentują się elegancko i cechują się nieskomplikowaną konstrukcją. Ogrodzenia z paneli kratowych stosuje się w systemach ogrodzeniowych nie tylko dla obiektów przemysłowych, ale także dla osiedli zamkniętych i miejsc użytku publicznego.
W Polsce wybiera się głównie panele kratowe typu 3D, które są zgrzewane punktowo z poziomych i pionowych prętów stalowych pojedynczych. Orientacyjny przekrój drutów to 5 mm, choć zdarzają się oczywiście modele grubsze i cieńsze. Standardowe oczka mają wymiary 50 x 200 mm, natomiast przykładowa długość panelu wynosi 2500 mm.
Panele łączy się ze słupem na przykład poprzez specjalne obejmy montażowe. Słupki są natomiast osadzane bezpośrednio w ziemi lub na podmurówce betonowej z użyciem stóp montażowych.
Stabilność w takich ogrodzeniach zapewniają tzw. przetłoczenia. Dzięki temu konstrukcja zyskuje na sztywności, i to nawet wtedy, gdy sam drut jest cienki.
Ogrodzenia segmentowe
Drugie pod względem popularności są ogrodzenia segmentowe, czyli proste w formie elementy o konstrukcji otwartej, półotwartej i zamkniętej (zależnie od wybranego modelu). Zwykle produkuje się je z kształtowników zamkniętych i spawa się do poprzeczek. Wypełnienie z kształtowników zamkniętych sprawia, że takie segmenty idealnie łączą się z bramami i furtkami przemysłowymi, tworząc z nimi spójną całość.
Segmenty przemysłowe są alternatywą dla paneli kratowych. Umożliwiają efektowne i solidne otoczenie terenu. Wysoka stabilność, jakość i funkcjonalność segmentów powoduje, że nadają się do zastosowania przy wielu obiektach – tłumaczy ekspert z firmy Arkadia s.c. Centrum Ogrodzeń.
Systemowa, modułowa budowa segmentów ułatwia ich montaż, a dostępne u producenta zestawy są dostosowane są do różnych typów słupów – w zależności od potrzeb. Mowa tu o słupach zarówno stalowych, jak i murowanych. Słupy systemowe utrzymujące całe ogrodzenie, można zamocować bezpośrednio w fundamencie lub na podmurówce prefabrykowanej.
Ogrodzenia z siatki plecionej
Kolejnym rozwiązaniem jest siatka pleciona, która cechuje się korzystną ceną w stosunku do jakości, estetyką, trwałością i idealną geometrią kształtu. Ogromną zaletą takiego ogrodzenia jest to, że można go zastosować nawet na nierównym terenie. Poza tym jest ono odporne na działanie korozji.
Dobra gatunkowo siatka pleciona jest wykonana z drutu ocynkowanego, zgodnego z normami PN-EN 10218-2, PN-67/M-80026. Do polecanych technologii zaliczają się także specjalne filtry UV, które chronią produkt przed utratą koloru.
Drut kolczasty
Jeszcze jedną opcją jest drut kolczasty, który sprawdza się wszędzie tam, gdzie trzeba zabezpieczać szczególnie wrażliwy obszar. W tym celu, poza klasycznymi drutami kolczastymi, stosuje się także druty ostrzowe (żyletkowe) lub zasieki ostrzowe.
Takie rodzaje zabezpieczeń montuje się bezpośrednio na słupach, chociaż można je umieszczać także na wysięgnikach – w przypadku ogrodzeń o wysokości minimum 1,85 metra.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana