Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Rodzaje i zastosowanie akrylu w tubach
Akryle budowlane to kategoria materiałów, która znajduje swoje zastosowania w pracach wykończeniowych. Jest to produkt wykorzystywany przede wszystkim do spajania elementów wykonanych z różnych materiałów. Pozwala na stworzenie spójnej warstwy pomiędzy nimi oraz wypełnić uszkodzenia i rysy. Jest to materiał niezwykle uniwersalny i występujący w wielu rodzajach.
Właściwości akrylów budowlanych
O jego zastosowaniach decyduje przyczepność, plastyczność i elastyczność. Może służyć do uszczelnienia lub wypełnienia betonu, cegły, płyt kartonowo-gipsowych, a nawet do drewna. Akryl budowlany nie zmienia swoich właściwości pod wpływem temperatury oraz promieni UV. Jest jednak nieco mniej wytrzymały na działanie wilgoci, choć i tu producenci chemii budowlanej próbują wyjść naprzeciw użytkownikom, produkując preparaty bardziej odporne na ten czynnik tzw. akryl do zastosowań zewnętrznych. Wiele z tych produktów można odnaleźć w sklepie z artykułami budowlanymi TerMix24.
Przeczytaj również: Plexi na wymiar jako trend architektoniczny
Akryl szybkoschnący – do czego może być stosowany?
Akryl szybkoschnący, zwany czasami gipsem akrylowym wykorzystywany jest do szpachlowania ścian, sufitów oraz łączenia płyt g-k. Jego podstawową zaletą jest szybki czas schnięcia, dzięki czemu powierzchnia, na którą został nałożony, jest gotowa do dalszej obróbki już po ok. 20 minutach.
Przeczytaj również: Do czego wykorzystuje się deski czołowe?
Akryl ognioodporny
Wśród akryli w tubach występują także produkty przeznaczone do uszczelniania powierzchni na poddaszach użytkowych, wykończonych drewnem oraz płytami g-k. Dobrze sprawdza się także na powierzchniach porowatych. Przy wysokich temperaturach zaczyna się pienić, przez co ogranicza penetracje dymu i ognia.
Przeczytaj również: Zastosowanie żurawi na placach budowy
Silikon akrylowy
Jak można domyślić się po nazwie, jest to preparat, który łączy w sobie cechy silikonu i akrylu, czyli z jednej strony łatwość obróbki i plastyczność, a z drugiej odporność na wilgoć. Produkt ten może być używany w miejscach łącznie płytek z ceramiką oraz wszędzie tam, gdzie obecność wilgoci sprzyja rozwojowi pleśni i grzybów, czyli przy umywalce, w okolicach wanny, prysznica czy deski klozetowej.
Estetyczne i ekologiczne zalety akryli budowlanych
Dzięki temu, że na akryl budowlany można stosować farby i barwniki, jest to także rozwiązanie niezwykle estetyczne. Po wyschnięciu może być on w dalszym ciągu wygładzany i szlifowany. Dostępność akrylu w wygodnych tubach pozwala na szybkie i efektywne dozowanie, co przyspiesza prace remontowe. W związku z tym, że akryl to produkt neutralny chemicznie, będzie przyjazny zarówno dla domowników, jak i dla środowiska.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana