Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Remont pomieszczeń loftowych. Pomysły i inspiracje
Remont mieszkania, biura czy jakiejkolwiek innej przestrzeni wymagającej zmiany nigdy nie jest łatwym zadaniem. Nierzadko brakuje nam pomysłu na to, co właściwie chcielibyśmy widzieć w danym wnętrzu. Brak natchnienia powoduje, że sprawa remontu oddala się wielkimi krokami. Pomysły i inspiracje na remont pomieszczeń loftowych czerpać można z różnych źródeł, należy jednak pamiętać, że kluczem do sukcesu jest pamiętanie o cechach stylu loftowego.
Czym są pomieszczenia loftowe?
Pomieszczania typowo loftowe albo tak zaaranżowane, by ich styl stał się loftowy z biegiem lat zyskują na popularności. Dzisiaj niemal każdy jest w stanie docenić industrialny charakter wnętrz i tę typową surowość, która w nich panuje. Przeprowadzanie remontu w pomieszczeniu loftowym powinno polegać na nieustannym kontrolowaniu, czy zbyt mocno nie zmieniono ogólnego stylu danego wnętrza, chyba że właśnie to jest naszym celem – podpowiada ekspert z firmy PHUP TEXON.
Loftem nazywa się współcześnie mieszkanie, które urządzone zostało w pomieszczeniach poprzemysłowych. Bardzo często tworzone są one w starych magazynach, spichlerzach, hutach, browarach i fabrykach. W loftach powstają zazwyczaj mieszkania lub biura. W Polsce pierwsze z nich stworzono w Łodzi, a dokładniej w fabryce Karola Scheiblera, funkcjonującej w XIX wieku. Aktualnie lofty spotykane są między innymi w Warszawie, Poznaniu, Żyrardowie, Kołobrzegu czy w Zielonej Górze. Z biegiem lat obserwuje się wzrastające zainteresowanie tego typu pomieszczeniami, a niewątpliwym powodem tego jest popularny współcześnie styl industrialny. Wynajmowanie firmy remontowej, która pomaga w modernizowaniu pomieszczeń loftowych nikogo już dziś nie dziwi.
Należy jednak pamiętać o bardzo ważnej kwestii – pomieszczeniami loftowymi nazywa się też standardowe mieszkania, znajdujące się w typowych budynkach mieszkalnych, które zaprojektowano w taki sposób, by panował w nich styl industrialny. Aktualnie popularną praktyką jest tworzenie przez deweloperów całych budynków na wzór nieruchomości poprzemysłowych. Mieszkania w nich nazywane są soft loftami (w odróżnieniu od hard loftów, czyli faktycznych poprzemysłowych pomieszczeń zaadaptowanych do mieszkania lub pracy biurowej).
Jakich zmian można dokonać?
Cechą charakterystyczną loftów jest duża, wysoka i otwarta przestrzeń. O wnętrzach tego typu nie można raczej powiedzieć, że są przytulne, chociaż dużo można osiągnąć kolorowymi dodatkami. Lofty są pomieszczeniami zimnymi i odznaczają się surowym charakterem. Typowy jest dla nich styl industrialny. Zazwyczaj znaleźć w nich można duża szkła, kamienia i stali. Cechą wyróżniającą lofty są bardzo wysokie sufity i pokaźnych rozmiarów okna. W celu zachowania przemysłowego charakteru w tego typu pomieszczeniach stosuje się fabryczne oświetlenie. Podczas remontu pomieszczeń loftowych należy pamiętać o wszystkich tych kwestiach. Dokonując jakichkolwiek modernizacji takich pomieszczeń, nie wolno zapominać o stylu, który powinien w nich panować.
Osoby planujące remont w pomieszczeniach loftowych mogą wykorzystać jeden ze współcześnie przodujących trendów w sztuce aranżacji wnętrz. W pomieszczeniach w stylu industrialnym idealnie sprawdza się odkryta cegła na ścianach, dodająca mieszkaniu bądź biuru pożądanej w nich surowości. Podobnie zresztą zadziała nałożenie betonu na ścianę. Niewątpliwie odpowiednie dla stylu loftowego są też różnego rodzaju belki przytwierdzane do sufitu. Jeśli chodzi o samo wyposażenie wnętrza, to dobrze zamontować w mieszkaniu solidne drzwi. Warto też przemyśleć zakup metalowych lamp, typowych dla pomieszczeń przemysłowych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana