Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Projektowanie wnętrz pod klucz. Etapy prac
Remont domu lub mieszkania to zdecydowanie czasochłonne zajęcie, które może przysporzyć sporo stresu. Nie każdy ma czas lub chęci, aby samodzielnie zajmować się projektowaniem pomieszczeń, zakupem materiałów oraz poszukiwaniem fachowców. Do realizacji i koordynowania tych działań warto wynająć biuro projektowe, które oferuje pomoc podczas wszystkich etapów remontu.
Etap 1 – wymagania projektowe
Gdy inwestor zdecyduje się na współpracę z biurem projektowym do wykonania projektowania pod klucz, pierwszym i istotnym etapem jest spotkanie. Może ono odbyć się na żywo lub online. Podczas tych konsultacji, klient przedstawia swoje oczekiwania i potrzeby. Dzięki temu projektant wnętrz może ustalić, co powinno znaleźć się w domu lub mieszkaniu. Kluczowe jest też to, aby określić, w jakim stylu wnętrz gustuje inwestor. Mogą w tym pomóc zdjęcia wnętrz lub mebli, które będą inspirację do wykonania wizualizacji. Inwestor może także przedstawić jakie meble lub materiały już posiada, aby można było wziąć je pod uwagę przy wykonywaniu wstępnego projektu. Warto również dostarczyć materiały takie jak zdjęcia pomieszczeń w zakupionym mieszkaniu oraz inwentaryzację, czyli rysunek z zaznaczonymi ścianami, drzwiami, oknami itd. Jeśli klient nie posiada tego typu dokumentacji, konieczne będzie wykonanie inwentaryzacji przez biuro projektowe.
Etap 2 – wizualizacja
Po odbyciu rozmów i ustaleniu szczegółów z inwestorem, projektant może przejść do stworzenia propozycji.
„W przeciwieństwie do zwykłych usług projektowych, w wykańczaniu pod klucz klient nie otrzymuje jedynie opisowych rozwiązań. Zazwyczaj tworzy się dwa lub trzy warianty projektu, aby klient mógł wybrać ten, który najbardziej mu się podoba. Można również połączyć różne koncepcje ze sobą, aby uzyskać wymarzony efekt”. – mówi specjalistka ze studia projektowego Nstudio.
Następnie na bazie wybranego wariantu, wykonuje się wizualizacje wnętrz. Projekt zawiera m.in. kolorystykę ścian, wykończenie podłóg, wygląd mebli i ich rozmieszczenie oraz dekoracje takie jak ramki, wazony i inne drobne dodatki, które dodają wnętrzu charakteru. Dzięki temu inwestor może wyobrazić sobie życie w takiej przestrzeni i wskazać elementy, które mu się podobają oraz te, które woli wymienić. Jest to najlepszy czas na wykonanie poprawek i ustalenie szczegółów.
Etap 3 – zakup materiałów i prace remontowe
Kiedy wszystko zostanie już ustalone, czas na zakup materiałów bazując na projekcie. Ogromną zaletą projektowania domu pod klucz przez firmę jest to, że inwestor nie musi samodzielnie zajmować się zakupami, poszukiwaniem odpowiedniej kolorystyki, czy podejmować kluczowe decyzje, kiedy pojawiają się przeszkody. To wszystko jest obowiązkiem projektanta, który sprawuje nadzór nad remontem. Dzięki temu klient nie musi niczym się stresować.
Kolejnym etapem, po zakupieniu niezbędnych materiałów, są prace remontowe. Klient nie musi ich nawet nadzorować ani pojawiać się na miejscu, aby zobaczyć postęp. Studio projektowe informuje o kolejnych podjętych krokach i efektach najczęściej drogą mailową, telefoniczną, lub poprzez komunikatory, dzięki czemu inwestor może zobaczyć zdjęcia oraz filmiki z wykonywanych prac. To duży plus dla osób zapracowanych. Po skończeniu prac i sprzątnięciu mieszkania przychodzi najbardziej wyczekiwany moment, czyli przekazanie kluczy.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana