Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Poszerzanie kominów
Roboty związane z regeneracją kominów w starych budynkach to prace tylko i wyłącznie dla doświadczonych fachowców. Napotyka się wiele problemów, z którymi często trudno sobie poradzić. Kominy murowane z cegły posiadają wiele wad, które powstają w czasie eksploatacji. Zanim zabierzemy się za prace związane z poszerzaniem takiego komina, musimy dokonać dokładnych oględzin i przygotować ekspertyzę istniejącego stanu rzeczy.
Trudności w starych kominach
Przewody kominowe starszego typu sprawiają fachowcom problemy, ze względu na szereg wad. Bardzo często mamy do czynienia z kominami, które mają nieregularny przekrój wewnętrzny. Czasem naprawdę można się zdziwić, jaką inwencją wykazywali się kiedyś budowniczowie - mówi nam przedstawiciel firmy Komino z Dobroszyc.W kominach brakuje spoiny, która wykruszyła się w czasie eksploatacji. Nie oznacza to, że komin był wykonany niewłaściwie, to naturalna kolej rzeczy, że starzejące się konstrukcje, które są regularnie eksploatowane, po prostu niszczeją. W starych kominach znajdujemy także wnęki, które powstawały w czasie przeróbek przyłączy. W kominach, co oczywiste, gromadzi się sadza. Czasem złogi sadzy, która jest tłusta i szklista, stają się naprawdę spore i zbite. Dlatego komin przestaje właściwie funkcjonować. Ktoś, kto nie zna się na kominach, z pewnością nie ma pojęcia, że zdarzają się nawet pożary sadzy. Powodują one szereg pęknięć i szkód.
Dawne metody rewitalizacji kominów
Dawne metody, które stosowane były przy rewitalizacji kominów, trudno byłoby nazwać ich poszerzaniem. Polegały na wyburzeniu całego komina i postawieniu nowego w tym samym miejscu, czy wycięciu jednej ze ścianek. W tym drugim przypadku komin był następnie tynkowany od wewnątrz, a powstała bruzda stopniowo zamurowywana. To uciążliwe dla użytkowników mieszkań. Zaczęto więc szukać technologii, która pozwoliłaby na dokładne oczyszczanie przewodów ze złogów sadzy i nadmiaru zaprawy. Technologii, która dałaby możliwość usunąć zwężenia na kolejnych przejściach przez stropy i regenerować komin w sposób mniej uciążliwy. Udało się taką technologię opracować.Poszerzanie kominów - frezowanie i rozwiercanie
W Polsce frezowanie kominów wciąż jest technologią stosunkowo nową, jednak w niektórych krajach Europy jest to metoda stosowana powszechnie. Używa się do tego specjalnych narzędzi, których nie da się zastąpić innymi. Aby przygotować komin do frezowania, trzeba dokonać oceny technicznej z zastosowaniem inspekcyjnej kamery kominowej. Technologia frezowania komina pozwala na poszerzenie, czyli powiększenie jego przekroju poprzecznego bez konieczności rozbierania nawet jednej jego ściany. Metoda ta sprawdza się zarówno przy kominach o przekroju kwadratowym, czy prostokątnym, jak i kołowym. W przewodach kominowych murowanych z cegły można przekrój można powiększyć aż o 1/3 szerokości cegły! By wyeliminować ryzyko powstawania szkód, stopniujemy średnicę frezowania co 1 cm. Zapewnia to całkowite bezpieczeństwo, dlatego metoda frezowania cieszy się w Polsce coraz większą popularnością.Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana