Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Posadzka betonowa czy żywiczna - którą wybrać?
Wylewane podłogi stanowią nie tylko bardzo designerski fragment wyposażenia, ale są również bardzo praktyczne. Właśnie dlatego sprawdzają się nie tylko w industrialnych wnętrzach mieszkalnych. Swoje zastosowanie znajdują także w halach produkcyjnych i na powierzchniach magazynowych. Zarówno posadzki betonowe, jak i żywiczne cechują się dobrą wytrzymałością i są tak samo chętnie wybierane przez klientów. Ale którą z nich rzeczywiście warto wybrać?
Zalety podłogi betonowej
Posadzki betonowe, wbrew pozorom, nie powinny kojarzyć się z mało estetycznym, nieszlifowanym cementem. Precyzyjnie dobrany i profesjonalnie obrobiony materiał daje gwarancję uzyskania ładnej i funkcjonalnej powierzchni.
Taka podłoga jest dość popularnym rozwiązaniem, oferowanym przez wielu producentów. Na pewno nie ma więc problemu z dostępnością usługi. Niestety wadą posadzki z betonu jest to, że przy intensywnym użytkowaniu ma tendencję do pylenia. Może to niekorzystnie wpływać na przykład na komfort pracowników w zakładzie wyłożonym taką posadzką. Zmniejsza to również walory wizualne pomieszczeń.
Dlaczego warto wybrać posadzkę żywiczną?
Posadzka żywiczna należy do trwalszych i bardziej funkcjonalnych rozwiązań. Jej ogromną zaletą jest to, że można ją szybko zamontować, i to nawet bez użycia betoniarki. Odchodzi również problem opisywanego wyżej pylenia.
Taka powierzchnia doskonale sprawdza się w zakładach produkcyjnych, magazynach i halach maszynowych – czyli wszędzie tam, gdzie spotyka się czynniki destrukcyjne. Chodzi tu więc zarówno o działanie substancji chemicznych (kontakt z kwasami, smarami, olejami), jak i obciążenia fizyczne (np. ruch wózków widłowych, bezpośredni kontakt z wysokogabarytowymi i ciężkimi przedmiotami itd.). W powierzchniach przemysłowych dochodzi również do częstych wibracji. Posadzka musi więc być wytrzymała i odporna na działanie różnych sił. W grę wchodzi bowiem nie tylko efektywność procesu produkcyjnego, ale także bezpieczeństwo pracowników.
Posadzkę żywiczną tworzy się metodą wylewania masy polimerowej bezpośrednio na podłożu. Powstaje w ten sposób zwarta i jednolita powierzchnia pozbawiona szpar.
Co ciekawe, obecnie można komponować i modyfikować różnego typu mieszanki polimerów. Uzyskuje się w ten sposób posadzki żywiczne o określonych cechach. To między innymi:
- elastyczność,
- właściwości antypoślizgowe,
- odporność na pękanie,
- twardość.
Podłoga żywiczna – różnorodność wyboru
Najbardziej renomowani producenci, tacy jak TQS FLOORING, oferują szerokie spektrum dostępnych podłóg żywicznych. Poza modelami tradycyjnymi w asortymencie można znaleźć także wyroby o zwiększonej funkcjonalności i nietypowych cechach charakterystycznych. Na szczególną uwagę zasługują:
- posadzki żywiczne przystosowane do parkingów i garaży,
- posadzki żywiczne elektrostatyczne,
- podłogi żywiczne do hal produkcyjnych,
- posadzki żywiczne dla przemysłu spożywczego,
- podłogi żywiczne chemoodporne.
Wszystkie z wyżej wymienionych podłóg i posadzek mają zróżnicowane cechy, z myślą o wielu zastosowaniach przemysłowo-magazynowych. Przykładowo podłogi żywiczne do hal produkcyjnych odznaczają się zwiększoną tolerancją na duże obciążenia.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana