Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Po co i w jaki sposób ciąć stropy?
We współczesnym budownictwie liczy się umiejętność modernizacji obiektów, która sprawia, że czasem potrzebna będzie usługa cięcia stropów. Do produkcji stropu wykorzystuje się wiele, również bardzo trwałych, materiałów – mówimy o stropach drewnianych, ceramicznych, żelbetowych czy stalowo-betonowych, dlatego czasem do ich cięcia trzeba posłużyć się elektronarzędziami z wykorzystaniem tarcz lub lin diamentowych. Szerzej cięcie stropów charakteryzujemy w naszym artykule – zapraszamy do lektury.
Czym jest strop?
Stropem nazywamy poziomy układ konstrukcyjny, który oddziela poszczególne kondygnacje budynku. Na jego górnej powierzchni układana jest podłoga, na dolnej – tynk, który tworzy sufit. Pozwala on przenieść obciążenia stałe (ciężar własny lub ścianek działowych) oraz użytkowe (np. wyposażenie pomieszczenia), a także zwiększyć sztywność budynku. Ponadto, funkcjami stropu są: ograniczenie rozprzestrzeniania się ognia oraz ochrona pomieszczenia na poszczególnych kondygnacjach przed przenikaniem dźwięku i ciepła. Zdarza się, że potrzebne jest wycięcie w stropie otworu o określonych wymiarach. W tym celu najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie techniki diamentowej. Wiercenie za jej pomocą jest szybkie, bezpyłowe i pozwala zaoszczędzić dużo czasu.Czym jest technika diamentowa?
Konwencjonalne metody cięcia stropów nie są zbyt efektywne – wymagają dużego nakładu pracy, która jest często powolna i stopniowa, a także generują dużo hałasu i zapylenie. Z realizacji zadań w ten sposób wynikają nieprecyzyjne wymiary otworów, nieregularne krawędzie z powodu kruszenia się materiału, a także mikropęknięcia, które są następstwem dużych wibracji podczas prac. Na szczęście zaawansowana technologia produkcji maszyn oraz narzędzi diamentowych pozwala na swobodną pracę przy betonie, kamieniu, ścianach czy właśnie stropach. Technikę diamentową stosuje się do wykonywania różnego rodzaju otworów cylindrycznych, które mają zastosowanie przy instalacjach sanitarnych, elektrycznych, gazowych, grzewczych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych czy teletechnicznych. Jest ona bardzo często stosowana przy pracach modernizacyjnych i remontowych, a także na nowo powstających obiektach. Diamentowe piły tarczowe nie mają sobie równych podczas wycinania otworów o ściśle określonych wymiarach – pod montaż okien i drzwi oraz otworów wentylacyjnych lub bruzd pod kable. Najważniejszymi zaletami techniki diamentowej są:- duża precyzja wykonywanych prac,
- wysoka jakość obrabianej powierzchni,
- brak zapylenia i drgań, które powodują mikropęknięcia,
- cicha praca.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana