Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Od czego zależy efektywność działania instalacji fotowoltaicznej?
Instalacje fotowoltaiczna w Śląskiem można spotkać nie tylko na dachach domów jednorodzinnych, ale też budynków biurowych i obiektów przemysłowych. Aby inwestycja w fotowoltaikę była opłacalna, należy przeanalizować wiele czynników, od których zależy wydajność konkretniej instalacji. Jedną z najważniejszych decyzji jakie należy podjąć jest lokalizacja i moc paneli. Jakie są inne?
Jakie czynniki wpływają na efektywność fotowoltaiki?
Ilość dostępnego dla paneli światła słonecznego jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o wydajności instalacji fotowoltaicznej. Im więcej światła słonecznego jest dostępne dla systemu, tym więcej energii będzie on w stanie wyprodukować. Jego ilość zależy od lokalizacji i liczby godzin światła dziennego. Bardzo ważna jest również jakość ogniw fotowoltaicznych, ponieważ te najlepsze mogą absorbować więcej światła słonecznego. Istotny jest też kąt nachylenia paneli. Na wydajność paneli ma też wpływ rodzaj stosowanego inwertera, falownika i okablowania. Decydują się na zakup instalacji fotowoltaicznej w Śląskiem, należy dokładnie przeanalizować potencjalne miejsce montażu paneli.
Co może wpłynąć na spadek efektywności instalacji fotowoltaicznej?
Na spadek wydajności fotowoltaiki wpływa przede wszystkim zacienienie. Powoduje spadek mocy instalacji, a co za tym idzie obniżenie ilości produkowanej energii. Stan ten może powodować pobliski budynek, drzewo, słup, a także spadające liście. Obniżyć wydajność paneli może również niewydajny inwerter oraz niskiej jakości okablowanie, ponieważ zmniejszają one moc wyjściową inwestycji. Do spadku wydajności paneli może dojść również przez uszkodzenie ogniw, które zdarza się m.in. przez przegrzanie wynikające z nierównomiernego nasłonecznienia paneli.
Czym jest analiza OZE?
Przed inwestycją w panele fotowoltaiczne, warto wykonać analizę OZE. Usługę oferuje np. firma Nowa Energia Doradcy Energetyczni sp.j. z Katowic. Polega ona na analizie kosztów zakupu paneli, tak aby wybrać optymalny produkt, którego montaż będzie uzasadniony ekonomicznie. Specjalni określają m.in. energochłonność domu i na podstawie zebranych danych oceniają opłacalność zakupu fotowoltaiki. Podsumowując, istnieje wiele czynników, które wpływają na wydajność instalacji fotowoltaicznej. Ważne jest, aby zrozumieć, jak te czynniki współdziałają ze sobą, aby zmaksymalizować wydajność i uzyskać jak najwięcej energii z systemu. Rozumiejąc, jak te elementy współpracują ze sobą, można zapewnić, że system działa tak wydajnie, jak to możliwe.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana