Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Ocieplanie ścian za pomocą wełny celulozowej
Nowocześni inwestorzy stawiają wysokie wymagania w zakresie technologii budowlanych, w tym również materiałów wykorzystywanych do ocieplania budynków. Termoizolacja powinna być dzisiaj nie tylko szczelna i skuteczna, ale też przyjazna dla środowiska i domowników. Dlatego też tak modne stało się ocieplanie ścian za pomocą wełny celulozowej. Co warto wiedzieć o tej metodzie?
Wełna celulozowa
Ocieplanie wełną celulozową to dobrze znana i od lat chętnie stosowana technologia na Zachodzie, a w Polsce stosunkowo nowa, ale zyskująca ostatnio coraz większą popularność metoda termoizolacji. Wełna celulozowa jest sypkim materiałem, który wytwarzany jest w procesie mielenia makulatury i poddawany specjalnej impregnacji. Dzięki granulacji nadaje się idealnie do ocieplania trudno dostępnych miejsc i szczelin pomiędzy konstrukcjami. W tym celu wykorzystuje się metodę wdmuchiwania, w której wełna celulozowa jest wtłaczana pod ciśnieniem. Inna technika termoizolacji przy pomocy tego materiału to nadmuch otwarty, gdzie wełna jest swobodnie rozprowadzana na danej powierzchni. Wyróżnia się jeszcze metodę natrysku, w której do włókien dodaje się lepiszcze nadające termoizolacji kleistość. Dzięki tak różnorodnym technikom, wełna celulozowa ma szerokie zastosowanie w budownictwie i sprawdza się jako ocieplenie nie tylko stropów czy poddaszy, ale też ścian.Ocieplanie ścian wełną celulozową
Przy pomocy wełny celulozowej można z powodzeniem wykonać ocieplenie ścian zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. W zależności od rodzaju konstrukcji stosuje się różne metody termoizolacji z wykorzystaniem tego materiału.- Ocieplanie ścian szkieletowych – włókna celulozowe są powszechnie stosowanym rozwiązaniem w termoizolacji zabudowy szkieletowej na Zachodzie. Oddychający, sypki materiał idealnie nadaje się do wypełnienia przestrzeni w ścianach domów szkieletowych, których coraz więcej powstaje też w Polsce. W tym przypadku wełna jest swobodnie nadmuchiwana pomiędzy elementy konstrukcyjne lub kładziona na "mokro".
- Ocieplanie ścian murowanych – istnieje możliwość położenia termoizolacji na przymocowanym do pionu szkielecie, a także docieplenia wełną celulozową ścian trójwarstwowych.
- Serwis dociepleniowy – przy pomocy wełny celulozowej, stosując metodę wdmuchiwania materiału, można uzupełnić braki w termoizolacji ścian.
Zalety technologii
Dlaczego warto zdecydować się na ocieplenie ścian wełną celulozową?Na to pytanie odpowiada przedstawiciel firmy Termex-Fiber produkującej granulat wełny: Ściany profesjonalnie ocieplone włóknami celulozowymi będą szczelne i pozbawione mostków termicznych, co gwarantuje dobrą termoizolację o poziomie zbliżonym do warstwy wykonanej ze styropianu czy wełny mineralnej. Przewagą wełny celulozowej jest jej ekologiczny charakter. Włókna pozyskiwane są z makulatury, a sam montaż nie generuje odpadów. Papier do produkcji włókien jest przyjazny otoczeniu i polecany także alergikom. Ponadto wełna celulozowa nie kumuluje wilgoci i nie wymaga stosowania paroizolacji, a do tego jest odporna na owady i mikroorganizamy, a także niepalna. Pomieszczenia z taką izolacją na ścianach będą też dobrze wygłuszone. Nic więc dziwnego, że ocieplanie ścian za pomocą wełny celulozowej to coraz częstsza praktyka w nowoczesnym budownictwie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana