Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Ocieplanie budynków metodą wdmuchiwania wełny celulozowej

Dobra izolacja termiczna budynku ma duże znaczenie dla jego energooszczędności. Nowoczesne metody ocieplania domów mogą skutecznie ograniczyć straty ciepła i zwiększyć komfort korzystania z pomieszczeń. Oprócz tradycyjnych technik przy użyciu styropianu coraz większą popularnością cieszy się ocieplanie wełną celulozową. Dowiedz się, na czym to polega.
Czym jest ocieplanie wełną celulozową?
W nowo powstających budynkach wykorzystuje się nowoczesne technologie, dzięki którym można skutecznie ocieplić dom na wiele lat. Problem pojawia się, gdy konieczne jest wykonanie termomodernizacji gotowych już obiektów, gdyż to wiąże się ze sporą i czasochłonną inwestycją. Rozwiązaniem może być metoda wdmuchiwania wełny celulozowej, która polega na wprowadzeniu specjalnego granulatu za pomocą specjalistycznego agregatu. Umożliwia to docieplenie budynku bez konieczności rozbierania jego elementów konstrukcyjnych.
Ocieplanie budynków metodą wdmuchiwania wełny celulozowej polega na wtłoczeniu granulatu przez wcześniej przygotowane otwory – mówi specjalista z firmy Ekofiber z Krakowa. – Dzięki tej technice można szczelnie ocieplić budynek, gdyż granulat z celulozy dostaje się nawet w trudno dostępne miejsca – dodaje.
Ocieplanie metodą wdmuchiwania to nowoczesny i ekologiczny sposób, dzięki któremu można skutecznie obniżyć rachunki za ogrzewanie.
Zalety metody wdmuchiwania wełny celulozowej
Ocieplanie dachów, skosów i stropodachów za pomocą wełny daje dużo lepsze efekty niż wykorzystanie styropianu. Granulat jest w stanie dotrzeć w każde miejsce i szczelnie wypełnić przestrzenie w konstrukcji domu. Oprócz tego ocieplanie metodą wdmuchiwania wełny celulozowej ma jeszcze inne zalety, wśród których można wymienić:
- Szybki czas realizacji – ocieplenie całego domu nie powinno zająć więcej niż 1-2 dni. Dodatkowo nie jest konieczne prowadzenie czasochłonnych i kosztownych prac remontowych i budowlanych, a wdmuchiwanie wełny nie generuje dużej ilości odpadów.
- Skuteczność – granulat z wełny celulozowej jest wdmuchiwany przez specjalny agregat, dzięki czemu ściśle wypełnia wszystkie szczeliny, co nie jest możliwe w przypadku użycia styropianu.
- Korzyści dla zdrowia – wełna z celulozy jest materiałem bezpiecznym dla środowiska, dlatego metoda wdmuchiwania jest zaliczana do ekologicznych technik ocieplania. Dodatkowo wełna celulozowa doskonale pochłania i oddaje wilgoć, co minimalizuje ryzyko wystąpienia pleśni w pomieszczeniach i jest korzystne dla alergików.
Ocieplaniem budynków metodą wdmuchiwania wełny celulozowej zajmują się firmy, które dysponują specjalnym sprzętem.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana